Dorota Kułaga
Korona Kielce po emocjonującym meczu rozegranym na Suzuki Arenie pokonała Cracovię 2:1. Mecz 19. kolejki PKO Ekstraklasy obejrzało 5679 kibiców.

Korona Kielce - Cracovia 2:1. Zobaczcie zdjęcia kibiców

Na taki mecz piłkarze, sztab szkoleniowy i kibice Korony Kielce czekali od 27 sierpnia 2022 roku! Wtedy to zespół prowadzony przez Leszka Ojrzyńskiego wygrał na wyjeździe w prestiżowym meczu z Radomiakiem Radom 2:0 po golach Bartosza Śpiączki i Dawida Błanika.

Od tego czasu Korona notowała porażki, albo remisy. I wreszcie w poniedziałek, 3 lutego, odniosła upragnione zwycięstwo! Po bramkach Piotra Malarczyka i Jakuba Łukowskiego pokonała 2:1 Cracovię, którą prowadzi dobrze znany w Kielcach Jacek Zieliński, były trener Korony.

W końcówce były duże emocje. Sędzia doliczył osiem minut. Jeszcze w 98 minucie Bartosz Śpiączka był w sytuacji sam na sam, ale trafił w bramkarza. Korona po dobrym meczu wygrała 2:1. Po 11 spotkaniach bez zwycięstwa wreszcie jest komplet punktów!

Korona opuściła ostatnie miejsce w tabeli. Zajmuje 17 miejsce z 16 punktami, osiemnasta jest Miedź Legnica - 14 pkt., a szesnasty Piast Gliwice - 17 punktów.