Kuba Zegarliński
Edgar Bernahardt grał w Stali Mielec w rundzie jesiennej sezonu 2017/2018. Obecnie jest zawodnikiem GKS-u Tychy Bartosz Frydrych
W Zjednoczonych Emiratach Arabskich trwa Puchar Azji. Jedną z ciekawostek dotyczących tego turnieju, jest występ byłego piłkarza Stali Mielec Edgara Bernhardta, który reprezentuje barwy Kirgistanu.

Kirgizi pierwszy raz awansowali do Pucharu Azji, a już w pierwszym meczu byli bliscy sprawienia niespodzianki. Do przerwy prowadzili z Chińczykami 1:0, ale w drugiej połowie stracili dwa gole i ostatecznie przegrali.

W drugim meczu lepsi od debiutantów na Pucharze Azji, okazali się starzy wyjadacze, czyli reprezentacji Korei Południowej, która wygrała skromnie 1:0.

Oba mecze w podstawowym składzie rozpoczynał Edgar Bernhardt. Z Chinami zszedł w 83.minucie, zaś z Koreą Południową grał o sześć minut krócej.

Mimo dwóch porażek, Kirgizi wciąż mają szansę na awans do 1/8 finału. Wzorem EURO, w Pucharze Azji z grupy wychodzą nie tylko drużyny z dwóch pierwszych miejsc, ale również cztery najlepsze drużyny, które w swoich grupach zajęły trzecie miejsce. Kirgistan w ostatniej kolejce zagra z Filipinami.

Edgar Bernahardt grał w Stali Mielec w rundzie jesiennej sezonu 2017/2018. Obecnie jest zawodnikiem GKS-u Tychy.

POPULARNE NA NOWINY24.PL/SPORT:

Transfery i sparingi 1, 2, 3 i 4 ligi piłkarskiej

To były bale. 59 lat plebiscytu [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

Najchętniej czytane artykuły sportowe 2018 roku

Materiał oryginalny: Były piłkarz Stali Mielec gra w Pucharze Azji. Jego reprezentacja może sprawić dużą niespodziankę - Nowiny