• Koniec spotkanie. Bytovia 1:1 Arka.

• Ależ walka przy linii bocznej. Renusz ambitnie na wślizgu. Arka walczy jeszcze o 3 punkty.

• Sędzia dolicza co najmniej 4 minuty gry.

• Kożans za Chomiuka.

• Po rzucie rożnym Nalepa zbiera bezpańską piłkę, przekłada sobie ładnie zawodnika i uderza lewą nogą znacznie ponad bramką.

• Chomiuk fauluje taktycznie Nalepę i zostaje ukarany żółtą kartką.

• Stolc za Siemaszkę.

• Bliski szczęścia Wróbel, który zdołał oddać strzał, ale jeden z obrońców Arki wybijał piłkę sprzed linii.

• Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Sochy. Arka gra w "10".

• Pojedynek biegowy Siemaszko vs Chomiuk. Lepszy defensor Bytovii. Gdyby Siemaszko dopadł do piłki wyszedłby sam na sam.

• Po dobrej akcji przed szansą Chomiuk. Nieco zwlekał, w końcu odpalił potężną bombę. Piłka szła w światło bramki, ale w ostatniej chwili zablokował ją Warcholak.

• Druga zmiana w szeregach Arki. Tomasiewicz zmienia Yussuffa.

• Pierwsza akcja Renusza. Popędził skrzydłem, ale musiał poczekać na rywali. Ostatecznie centrował na Yussuffa, ale bez powodzenia.

• Marcjanik nieprzepisowo zatrzymuje pędzącego lewym skrzydłem rywala i ogląda za to zagranie żółtą kartkę.

• Renusz zmienia Bożoka.

• Ta ofensywna zmiana Kafarskiego to chyba znak do ataku. Ruszyli gospodarze, Klichowicz wygrał przebitkę z Bożokiem i zdecydował się na strzał z dystansu. Weszła mu bramka życia!

• Przepiekna bramka Klichowicza! 1:1! Cudowny strzał w okienko!

• Mąka zastępuje Jasińskiego i Bytovia przechodzi na grę 3 obrońcami.

• Ładna kombinacja na linii Nalepa- Yussuff. Skrzydłowy Arki mógł zabrać się z piłką w pole karne, gdyby nie... woda. Piłka stanęła w kałuży i nic z tego nie wyszło.

• Co do sytuacji w polu karnym. Ze środka pola poszła prostopadła piłka w pole karne, tam na spalonym był Siemaszko, ale świetnie ze skrzydła popędził do piłki Da Silva, wpadł w pole karne i był podcinany.

• Poczobut za Lisowskiego.

• Marcus Da Silva trafia z 11 metrów! 0:1.

• karny dla Arki po faulu na Da Silvie!

• Jakim cudem Bytovia nie prowadzi teraz 1:0? Spytajcie Formeli, to on spudłował z dwóch metrów do pustej bramki...

• Teraz faulowany w okolicy narożnika pola karnego Bożok i żółto- niebiescy mają stały fragment z dogodnej pozycji. Wrzutka Nalepy niezła, ale pewnie i agresywnie na przedpolu Laskowski.

• Formela uciekł obrońcy i uderzył na bramkę Jałochy. Bramkarz gości broni w świetnym stylu, ale tak czy siak zawodnik Bytovii był na pozycji spalonej.

• Sama na sam z bramkarzem mógł wyjść Yussuff, ale w ostatniej chwili wślizgiem sytuację czyści Bąk.

• Groźnie było po ładnej dwójkowej akcji Bożok- Siemaszko, ale napastnik Arki nieczysto trafił w piłkę. Później strzału z ostrego kąta próbował jeszcze Da Silva, ale nie trafił w światło bramki.

• W drugiej połowie leje jeszcze mocniej. Powoli robi nam się "mecz na wodzie".

• Druga połowa zaczęła się od spięcia przy linii pomiędzy Siemaszką, a Bąkiem. Całą sytuację uspokoił arbiter.

• Zaczynamy II połowę. Od środka Bytovia...

• Obie "jedenastki" zameldowały się już na murawie. Po przerwie bez zmian.

• Do przerwy bez bramek, ale na pewno nie bez emocji. Spotkanie jest dość wyrównane, z lekkim wskazaniem na gości. Jednak to Bytovia była bliższa zdobycia bramki, po strzale głową w słupek Klichowicza. Do osadzenia w powtórkach sytuacja z 22 minuty, kiedy Jasiński faulował wychodzącego sam na sam Siemaszkę i być może powinien wylecieć z boiska.

• Koniec I połowy. Po 45 minutach w deszczu mamy 0:0.

• Z rzutu wolnego bezpośrednio uderza Da Silva. Piłka obrała dobry kierunek, ale jeszcze musnęła o mur i wyszła na rzut rożny.

• Teraz Wróbel fauluje wychodzącego na czysta pozycję Bożoka i ogląda za ten faul żółta kartkę.

• Teraz blisko szczęścia gospodarze! Znów akcja lewą stroną, błąd Sochy i do dośrodkowanej piłki dochodzi Klichowicz. Piłka po jego strzale głową obija słupek!

• Swojej szansy szukają też gospodarze. Ładnie na lewym skrzydle pomknął Klichowicz i płasko dograł do środka. Tam odnalazł się Kort, który uderzył, a piłka po nodze obrońcy Arki ostatecznie znalazła się w rękawicach Jałochy.

• Bardzo ładnie zabrał się z piłką, a później obrócił z obrońcą na plecach Rafał Siemaszko. Wyrobił sobie tym samym bardzo dobrą pozycję do strzału. Napastnik Arki uderzył dobrze, ale jeszcze lepiej w bramce spisał się Laskowski.

• bytovia- arka

• Ładna piłka z głębi pola na wychodzącego na czystą pozycję Bożoka, ale szybszy wychodzący z bramki Laskowski.

• Ciekawostka taktyczna. Niciński nakazał swoim zawodnikom zmianę pozycji. Bożok przeszedł na lewe skrzydło, Yussuff zszedł do środka.

• Po tym faulu Arka miała rzut wolny praktycznie z linii pola karnego. Z rzutu wolnego swojej szansy szukał Nalepa. Chybił nieznacznie, futbolówka zatrzepotała na górnej siatce bramki Laskowskiego.

• Jasiński ogląda żółtą kartkę za faul na Siemaszce, tuż przed polem karnym. Kartkę tylko żółtą, gdyż Siemaaszko wychodził sam na sam z bramkarzem i wydaje się, że arbiter tego spotkania powinien wyjąć kartkę w kolorze czerwonym.

• Socha ukarany pierwszym żółtym kartonikiem w tym meczu za ostry faul na Formeli.

• Na przekór moim słowom, przed momentem bardzo groźnie było pod bramką Jałochy. Dobrze z lewej strony boiska zagrywał Formela, a zamykający akcję na prawej flance Chomiuk potężnie uderzył z pierwszej piłki! Świetna interwencja bramkarza gdynian ratuje Arkę przed utratą bramki.

• Pierwszy kwadrans należy zdecydowanie do Arki, która stworzyła kilka dogodnych sytuacji. Bytovia bez zagrożenia.

• I znowu było groźnie pod bramką gospodarzy. Teraz bardzo dobra centra z prawego skrzydła w wykonaniu Da Silvy i bardzo bliski wstrzelenia piłki do siatki wślizgiem był Siemaszko. Zabrakło mu kilkanaście centymetrów aby dosięgnąć piłkę.

• Atomowe uderzenie Michała Nalepy! Postraszył teraz mocnym strzałem z dystansu pomocnik Arki. Piłka poszybowała jednak ponad poprzeczką bramki strzeżonej przez Laskowskiego.

• bytovia- Arka O oprawę postarali się również kibice Bytovii.

• Po dobrej akcji Da Silvy Arka miała rzut rożny. Z kornera ładnie centrował Nalepa, jednak ponownie górą defensywa Bytovii.

• Bytovia- Arka Sektor Arki prezentuje się okazale.

• Po rzucie rożnym gospodarzy, z dystansu uderzał Wilczyński. Fatalnie...

• Pierwsza akcja gości. Niezła wrzutka będącego ostatnio w dobrej dyspozycji Warcholaka, ale Da Silva nie zdołał oddać strzału głową. Skutecznie uniemożliwił mu to obrońca Bytovii.

• Od środka zaczęli arkowcy.

• Obie ekipy już na murawie. Za moment zaczynamy!

• Z resztą obecny trener Bytovii, Tomasz Kafarski ma doskonały bilans w grach przeciwko Arce i gospodarze wierzą, że to doskonały mecz na przełamanie złej passy.

• W poprzednim sezonie w Bytowie padł wynik remisowy 1:1, a w Gdyni nieoczekiwanie lepsza była Bytovia, która po bramce Mandrysza zwyciężyła w stosunku 1:0.

• Ławka Bytovii: Bieszczad, Kryszak, Poczobut, Jastrzembski, Kożans, Opałacz, Mąka

Ławka Arki: Miszczuk, Mosiejko, Renusz, Stolc, Tomasiewicz, Wojowski, Wardziński

• W ekipie gospodarzy w oczy rzuca się brak najlepszego strzelca, czyli Janusza Surdykowskiego. Były zawodnik Arki zapewne bardzo chciał wystąpić w tym meczu i zdobyć bramkę, jednak uniemożliwił to uraz.

• Bytovia - Arka Arkowcy już na rozgrzewce.

• Znamy już składy. Ze względu na nieobecność pauzującego za kartki Abbotta, trener Niciński dokonał kilku roszad, które mogą zaskoczyć kibiców. Na szpicy zagra prawdopodobnie Siemaszko, a za jego plecami operował będzie na "10" Michał Nalepa. Do składu wskakuje Rashid Yussuff, który zagra na lewym skrzydle, a bohater ostatniej kolejki Marcus Da Silva będzie straszył na skrzydle prawym. Do środka pomocy przesunięty został Miroslav Bożok, który będzie wspierał w środku pomocy Antka Łukasiewicza. Obrona z jedną zmianą, a mianowicie na prawej obronie Stolca zastąpią Socha.

• Na rozgrzewkę wychodzą właśnie bramkarze. Dziś spodziewamy się licznej, bo ok. 300 osobowej grupy kibiców Arki. To na pewno doda smaczku całemu spotkaniu i podgrzeje jego atmosferę. Jesteśmy jak najbardziej za gdyż pogoda dziś nie rozpieszcza- jest chłodno i pada deszcz. Żadne znaki na niebie nie wskazują na to, aby warunki atmosferyczne uległy poprawie.

• Obie ekipy w zgoła odmiennych nastrojach. Arka, która ma serię 7 spotkań bez porażki przyjechała do Bytowa powalczyć o 3 punkty i fotel lidera. Bytovia natomiast nie wygrała już od 5 meczów, z czego 3 ostatnie przegrała i znajduje się kryzysie.

• Na niespełna godzinę przed pierwszym gwizdkiem z Bytowa wita Państwa Andrzej Rukść. Zapraszam na relację live z meczu Bytovia Bytów- Arka Gdynia.