Przemysław Drewniak
Bytovia Bytów - GKS Katowice ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO Lucyna Nenow / Polska Press
W sobotnim meczu 17. kolejki Fortuna 1. Ligi GKS Katowice zmierzy się na wyjeździe z Bytovią Bytów. Podopieczni Dariusza Dudka po czterech porażkach z rzędu chcą odbić się od dna. Gospodarze dzisiejszego meczu kiepsko radzą sobie z rywalami na własnym boisku. Ostatnio przegrali ze Śląskiem Wrocław w Pucharze Polski 0:3.

Bytovia Bytów - GKS Katowice ONLINE

Trzy porażki w lidze, jedna w Pucharze Polski - tak wygląda bilans trenera Dariusza Dudka przy Bukowej. Już od dawna tak fatalnego startu nie miał żaden nowy szkoleniowiec GKS-u Katowice. Pozytywnym symptomem wyjścia z kryzysu ma być pucharowe spotkanie z Jagiellonią Białystok (0-1), w którym pierwszoligowiec poniósł porażkę dopiero w 120. minucie meczu po golu z rzutu karnego. - Jeśli będziemy podchodzić do meczów z taką ambicją, jak w starciu z Jagiellonią, nasze wyniki będą lepsze. Żałuję tylko, że graliśmy przez 120 minut, bo musimy się szybko zregenerować na starcie w Bytowie - mówi trener Dudek.

W Katowicach nikt nie rozpacza po odpadnięciu z Pucharu Polski, bo drużyna z Górnego Śląska musi skoncentrować się na lidze. W niej, po trzech kolejnych porażkach, spadła na ostatnie miejsce w tabeli i traci już cztery punkty do bezpiecznego, 15. miejsca. Szansa na poprawienie dorobku otwiera się w Bytowie. Drużyna z Kaszub w pierwszej części rundy jesiennej była rewelacją ligi i przez długi czas zajmowała nawet drugie miejsce, ale w ostatnich tygodniach już nie wiedzie się jej tak dobrze. Na zwycięstwo w lidze Bytovia czeka od dwóch miesięcy (8 września i zwycięstwo 4-1 nad GKS-em Tychy), a od tego czasu zaliczyła pięć remisów i dwie porażki.

Gospodarze marzą o tym, by przełamać się przed własną publicznością. Zwłaszcza, że w środę przegrali aż 0-3 ze Śląskiem Wrocław w Pucharze Polski. - Ten mecz po prostu nam nie wyszedł tak, jakbyśmy tego chcieli. Mamy jednak dobry materiał do analizy i musimy szybko pozbierać się przed meczem z GKS-em Katowice - podkreślił trener bytowian, Adrian Stawski.

Bytovia Bytów - GKS Katowice TRANSMISJA TV

Początek meczu o godz. 16:00. Nie zaplanowano transmisji ze spotkania Bytovia Bytów - GKS Katowice. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.