Bytovia Bytów pokonała Znicz w Pruszkowie 2:0 (1:0)

Jarosław Stencel
Karol Czubak wyprowadził Bytovię na prowadzenie
Karol Czubak wyprowadził Bytovię na prowadzenie Bytovia Bytów
W meczu 23. kolejki drugiej ligi, Bytovia Bytów wygrała ze Zniczem w Pruszkowie 2:0 (1:0).

Bukmacherzy większe szanse na zwycięstwo przyznawali drużynie Bytovii. Tak też się stało. Już w 4. minucie jednak szansę na gola mieli gospodarze, ale znakomicie spisał się Maciej Gostomski, który obronił rzut karny wykonywany przez Macieja Machalskiego. W 17. minucie goście wyszli na prowadzenie po bramce niezawodnego Karola Czubaka. Walki nie brakowało. Żółte kartki otrzymali Ameyaw oraz Czubak. Pod koniec meczu karnego nie wykorzystał Daniel Feruga (obronił Bartłomiej Gradecki), ale chwilę potem się zrehabilitował.

Znicz Pruszków - Bytovia Bytów 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Karol Czubak (17), 0:2 Daniel Feruga (89).

Znicz: Gradecki - Czarnowski (80 Faliszewski), Obst, Bochenek, Pyrka (76 Tabara), Zjawiński, Machalski (65 Nowicki), Moskwik, Drobnak (69 Rackiewicz), Baran, Noiszewski.

Bytovia: Gostomski - Bąk (61 Kwiatkowski), Ameyaw (69 Szela), Lech, Liberacki (82 Bielawski), Deleu, Rutkowski, Zawistowski (90 Błaszkowski), Memić, Feruga, Czubak.

W pozostałych spotkaniach 23. kolejki: Górnik Polkowice - Legionovia Legionowo 1:2 (Rafał Zembrowski 69-samobójcza - Marcin Kluska 42, Oskar Koprowski 82), Gryf Wejherowo - Pogoń Siedlce 2:3 (Oskar Sikorski 3, 76-karny - Norbert Wojtuszek 9, Maciej Firlej 36, 39), Resovia Rzeszów - Błekitni Stargard 1:1 (Serhij Krykun 18 - Krystian Sanocki 50), Stal Stalowa Wola - Olimpia Elbląg 2:2 (Kacper Śpiewak 89, 90 - Cezary Demianiuk 25, 68), Elana Toruń - Stal Rzeszów 1:4 (Mariusz Kryszak 61-karny - Damian Michalik 34, 52, 62, Wojciech Reiman 72-karny), Lech II Poznań - Garbarnia Kraków 2:2 (Juliusz Letniowski 22-karny, Filip Szymczak 60 - Bartłomiej Mruk 19, Krzysztof Szewczyk 80).

Bytovia zajmuje 6 miejsce w tabeli z dorobkiem 36 punktów.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0