Bytovia Bytów zagra już w środę i musi zachować czujność do końca

Jarosław Stencel
Marta Hinc Bytovia Bytów
Po przegranym w nieszczęśliwych okolicznościach spotkaniu we Wrocławiu, zespół Bytovii zagra w środę z KKS Kalisz.

We Wrocławiu pierwsza bramka dla gospodarzy padła po błędzie obrony bytowskiej i strzale w długi róg. Potem po kwadransie drugiej połowy w polu karnym faulował Krzysztof Bąk i było 2:0. Bytovia uzyskała kontaktowego gola już po kolejnych 30 sekundach i strzale Mateusza Września w krótki róg z pola karnego. W 89. minucie znakomitej okazji na wyrównanie nie wykorzystał Paweł Zawistowski. Co się odwlecze, to nie uciecze i minutę potem goście wyrównali. Po rzucie z autu głową przedłużył piłkę zawodnik Bytovii i Piotr Giel z bliska głową pokonał golkipera rezerw Śląska.

Wydawało się, że dobra gra gości w drugiej połowie zostanie wynagrodzona choć punktem. Goście z remisu niestety cieszyli się tylko 14 sekund od wznowienia gry. Na strzał z 20 metrów zdecydował się Mateusz Młynarczyk, a piłka odbita od jednego z obrońców Bytovii wpadła do siatki tuż przy słupku.

Drugoligowi piłkarze teraz nie będą zwalniać tempa. Kolejne spotkanie zespół Bytovii rozegra już w środę o godz. 17.

Na własnym boisku w Bytowie przy ulicy Adama Mickiewicza gospodarze podejmować będą dobrze spisującego się beniaminka - KKS Kalisz.

Goście zajmują ósme miejsce z dorobkiem 35 punktów i mają jeden mecz rozegrany mniej od Bytovii, która jest na 13. miejscu z 29 punktami. Jesienią w Kaliszu gospodarze wygrali 2:1 po golu w 90. minucie.