Bytovia przegrywała dwoma golami, ale zdołała wyrównać. Piłkarze z Bytowa zapewnili sobie utrzymanie na następny sezon

red
Lucyna Nenow / Polska Press
Dwie stracone bramki w dość krótkim czasie sprawiły, że Drutex-Bytovia musiała niemal całe spotkanie odrabiać straty. Drużyna z Głogowa zdobyła bramki w 22. i 25. minucie, co znacznie skomplikowało boiskową sytuację gospodarzom. Ostatecznie zakończyli oni spotkanie z punktem, remisując 3:3. To oznacza, że bytowianie mają na koncie 40 punktów i sportowo utrzymali się w Nice 1 Lidze na kolejny sezon.

Świetną okazję miał już w 10. minucie Surdykowski. Wybiegł sam na sam z Janickim, ale bramkarz okazał się lepszy. W 19. minucie Jakóbowski faulował w szesnastce. Do piłki podszedł wcześniejszy bohater akcji i również nie pokonał swojego rywala. Zawodnik Drutexu-Bytovii jeszcze dobił, ale znów świetnie interweniował bramkarz gości.

Po trzech minutach z gola cieszyli się piłkarze Chrobrego. Michał Borecki dał swojej drużynie prowadzenie. Po chwili było już 2:0 dla gości! Kowalczyk otrzymał piłkę na 5. metrze i bez problemu umieścił piłkę w siatce Szromnika.

Gospodarze wzięli się za odrabianie strat dopiero w drugiej połowie, ale już na samym jej początku. Zamieszanie w polu karnym, do futbolówki dopadł Rzuchowski i z niewielkiej odległości wpakował ją do bramki.

W 54. minucie znów dwubramkową przewagę mieli głogowianie. Bartosz Machaj ruszył prawą stroną i po indywidualnej akcji pokonał bramkarza. Po trzecim golu podopieczni Grzegorza Nicińskiego znacznie odpuścili, a bytowianie wciąż parli do przodu. Kuzdra zacentrował w kierunku Adamka, który zgrał piłkę do Surdykowskiego. Napastnik Drutexu zrehabilitował się za niewykorzystanego karnego i z bliskiej odległości pokonał Janickiego.

Jeden gol dzielił Bytovię od gola na wagę remisu i pewnego utrzymania w Nice 1 Lidze. Ten nadszedł w doliczonym czasie gry! Kamiński uderzył z kilkunastu metrów w spojenie, piłka znalazła się tuż pod Gonzalezem, który z zimną krwią wykorzystał okazję!