Bytovia świetnie spisała się w Gdyni pokonując Arkę 3:2

Jarosław Stencel
Maciej Hinc - Bytovia
W meczu sparingowym I-ligowa Arka Gdynia przegrała z drugoligową Bytovią Bytów 2:3 (0:1).

Bytowianie spisali się o wiele lepiej niż kulka dni temu, gdy na tym samym boisku ulegli III-ligowemu Bałtykowi Gdynia aż 2:5.
Tuż przed przerwą Piotr Giel skorzystał z błędu obrony gospodarzy i wykorzystał sytuację sam na sam. Kilka minut wcześniej Adrian Olszewski wybronił strzał Macieja Rosołka. Tuż po przerwie faulowany w polu karnym przez Przemysława Lecha był Rafał Wolsztyński, a rzut karny wykorzystał Juliusz Letniowski. Później po akcji Wolsztyńskiego i Marcusa da Silvy do siatki tuz przy słupku trafił Mateusz Żebrowski. Bytovia jednak nie poddała się. Z rzutu wolnego celnie przymierzył Paweł Zawistowski. Zwycięski gol Marcela Damaschke padł po szybkiej akcji gości.

- Ten sparing bardzo nam pomógł po blamażu z Bałtykiem. Zdecydowanie był to najmocniejszy przeciwnik z jakim udało nam się zmierzyć w tym okresie przygotowawczym. Czuć było moc i umiejętności indywidualne od zawodników Arki, ale pokazaliśmy na co nas stać i że również potrafimy grać w piłkę pokazując się z dobrej strony na tle tak dobrego przeciwnika. Warunki nie pomagały do grania w piłkę. Futbolówka była mocno śliska, śnieg wchodził miedzy korki, ale obie drużyny chciały funkcjonować w tych warunkach i udawało się to i mecz stał na niezłym poziomie - powiedział Przemysław Lech.

Arka Gdynia - Bytovia Bytów 2:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Piotr Giel (45), 1:1 Juliusz Letniowski (50-karny), 2:1 Mateusz Żebrowski (62), 2:2 Paweł Zawistowski (69-wolny), 2:3 Marcel Damaschke (90)

Arka Gdynia: Kacper Krzepisz - Adam Danch, Michał Marcjanik, Arkadiusz Kasperkiewicz, Luis Valcarce, Adam Deja, Paweł Sasin, Christian Aleman, Fabian Hiszpański, Maciej Rosołek, Mateusz Żebrowski oraz Juliusz Letniowski, Rafał Wolsztyński, Damian Ślesicki, Marcus Vinícius, Mikołaj Łabojko.

Bytovia Bytów: Adrian Olszewski (46 Marcin Staniszewski) - Maciej Kozakowski (46 Krzysztof Bąk), Oskar Krzyżak, Filip Dymerski (46 Matheus Camargo), Mateusz Wrzesień (58 Maciej Błaszkowski), Przemysław Lech (58 Adam Szmidke), Paweł Zawistowski, Kuba Lizakowski (77 Marcel Damaschke), Jakub Bach (70 Dominik Urban), Eryk Moryson (46 Kacper Sezonienko), Piotr Giel (65 Kamil Sikora).