Cabral: Nie mogliśmy zagrać lepiej

Piotr Adamczyk
Alejandro Cabral (z lewej)
Alejandro Cabral (z lewej) Sylwester Wojtas (Ekstraklasa.net)
Alejandro Cabral zmienił w drugiej połowie kontuzjowanego Ivicę Vrdoljaka i był jednym z najjaśniejszych punktów Legii Warszawa, która próbowała zdobyć komplet punktów w meczu z Cracovią (3:3). Argentyńczyk mógł tym występem wywalczyć sobie miejsce w wyjściowym składzie.

Dziś było bardzo zimno, lecz mróz nie stanowił dla ciebie problemu.
Zniosłem to dobrze. Już podczas przedmeczowej rozgrzewki nie czułem zimna.

Maciej Skorża powiedział, że oczekuje wiele po twojej grze. Dziś zagrałeś bardzo dobrze.
Jestem zadowolony z tego, że prezentuję się o wiele lepiej. Mam nadzieję, że wygramy następny mecz.

To był twoje najlepsze spotkanie w barwach Legii?
Wydaje mi się, że tak. Czułem się dobrze, miałem niezłe momenty.

Najlepszym z nich było twoje podanie do Jakuba Wawrzyniaka.
Tak. Była to bardzo ładna akcja zespołowa, która zakończyła się bramką. Chcieliśmy osiągnąć więcej, ale się nie dało.

Dziś zmieniłeś Ivicę Vrdoljaka i zaprezentowałeś się lepiej od niego. Sądzisz, że w następnych meczach wystąpisz w pierwszej jedenastce?
Nie wiem, to zależy od trenera. Będę pracował i zobaczy się, co on zadecyduje.

Dlaczego pierwsza część sezonu w twoim wykonaniu była zła?
Ponieważ drużyna rozpoczęła ją kiepsko. Było wiele zmian w składzie. Kiedy ja straciłem miejsce w zespole, drużyna zaczęła wygrywać. Potem grałem tylko po pięć, dziesięć minut. W tak krótkim czasie nie mogłem nic zrobić.

Pewnie wiesz, że Cracovia zagrała z trzema nowymi zawodnikami w formacji obronnej. Myślisz, że zaprezentowała się ona dobrze jak na pierwszy raz?
Mieliśmy ciężką przeprawę z mocną ekipą. Broniła się wystarczająco dobrze. Nie mogliśmy zagrać lepiej.

Wynik 3:3 jest dobry dla was?