Łukasz KościelniakZaktualizowano
Piłkarze Energii Kozienice (w żółtych strojach) pokonali w zaległym meczu Centrum Radom. Facebook / Martyna Kasjaniuk
W środę rozegrano zaległy mecz 5. kolejki Campeon.pl Ligi Okręgowej. Zwycięstwo odniosła Energia Kozienice, która pokonała Centrum Radom 3:1.

Mecz odbył się w Jastrzębiu, ponieważ Centrum nie znalazło wolnego boiska piłkarskiego w Radomiu.

Energia objęła prowadzenie w 30. minucie, gdy niefortunnie piłkę do własnej siatki skierował Damian Gutkowski. Kilka chwil później po rzucie wolnym podwyższył Michał Lament. W doliczonym czasie gry trzecią bramkę dla kozieniczan strzelił Bartłomiej Książek. Kilkadziesiąt sekund później honorowe trafienie z rzutu karnego zanotował Przemysław Zakrzewski.

- Pierwsza połowa to dominacja zespołu z Kozienic. Straciliśmy dwie bramki z rzutów wolnych. Po przerwie zagraliśmy bardziej ambitnie i można powiedzieć, że drugą połowę zremisowaliśmy, ale to marne pocieszenie, bo ciężko było odwrócić wynik przy stanie 0:2, zwłaszcza, że mierzyliśmy się z tak doświadczoną ekipą jak Energia - komentuje Marcin Górnik, prezes Centrum Radom.

Energia po tym spotkaniu ma na swoim koncie 13 punktów i zajmuje 5. miejsce w tabeli. Centrum z dorobkiem 4 punktów plasuje się na 12. miejscu, choć trzeba dodać, że podopieczni Marcina Wiatraka mają do rozegrania jeszcze jedno spotkanie zaległe.

W następnej serii gier Energia zmierzy się na wyjeździe z Drogowcem Jedlińsk (sobota, godzina 16), a Centrum przed własną publicznością zagra z liderem, Powiślanką Lipsko (niedziela, godzina 14).

Centrum Radom - Energia Kozienice 1:3 (0:2)
Przemysław Zakrzewski 90+3 - Damian Gutkowski 30 (s), Michał Lament 39, Bartłomiej Książek 90.

Centrum: Kula - Pacyna, Wiatrak, Kupiec, Gutkowski, Kasprzyk, Blank, Tworek, Kozakiewicz, Grylak, Zakrzewski.

polecane: FLESZ: Decydujące mecze kadry w eliminacjach Euro 2020

Materiał oryginalny: Campeon.pl Liga Okręgowa. Nadrabiali ligowe zaległości. W Jastrzębiu Energia pokonała Centrum - Echo Dnia Radomskie

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.