Szymon Kozica
MKS Kluczbork cieszył się prowadzeniem zaledwie 2 minuty. Konrad Grzymisławski podał między dwóch obrońców do wychodzącego na pozycję Macieja Diduszki, który nie zmarnował okazji i pewnym strzałem z około 14 metrów posłał piłkę obok interweniującego Jakuba Grzesiaka Szymon Kozica
Jest pierwsza bramka, jest pierwszy punkt. W sobotę (7 sierpnia) piłkarze Cariny Gubin w debiucie w III lidze zremisowali u siebie z MKS Kluczbork 1:1 (1:1). Goście objęli prowadzenie po strzale Lucjana Zielińskiego. Bardzo szybko wyrównał Maciej Diduszko.
  • Burmistrz Gubina Bartłomiej Bartczak wręczył prezesowi Cariny Andrzejowi Iwanickiemu symboliczny czek na 100 tysięcy złotych za awans do III ligi.
  • MKS Kluczbork strzelił bramkę w 38 minucie. Z prowadzenia cieszył się jednak zaledwie 2 minuty.
  • Grzegorz Kopernicki, trener Cariny: W pierwszej połowie mieliśmy więcej sytuacji. W drugiej już ich nie było, może gdzieś tam w końcówce, gdy graliśmy na aferę, mogliśmy jeszcze pokusić się o bramkę...

Długa kolejka kibiców przed bramą stadionu w Gubinie. Kilka stoisk gastronomicznych, by pieniądze uzbierane ze sprzedaży ciasta czy kawy trafiły do klubu. I ładny gest ze strony miasta, bo burmistrz Bartłomiej Bartczak przekazał prezesowi Andrzejowi Iwanickiemu symboliczny czek na 100 tysięcy złotych za awans Cariny do III ligi. W takiej atmosferze można myśleć o budowaniu solidnej drużyny.

Konrad Grzymisławski do Macieja Diduszki i Carina wyrównuje

Na boisku też nie było źle, choć powiedzmy sobie szczerze: MKS Kluczbork nie okazał się zbyt wymagającym rywalem. W pierwszej połowie przeważała Carina, która miała swoje okazje, między innymi po stałych fragmentach gry. Ale bramkę zdobyli goście. W 38 minucie, po błędzie obrońcy, Dominik Lewandowski ładnie zgrał piłkę do Lucjana Zielińskiego, który w sytuacji sam na sam pokonał Karola Kubasiewicza.

Obejrzyj wideo: Carina Gubin - MKS Kluczbork 1:1. Rzut rożny dla Cariny

MKS cieszył się prowadzeniem zaledwie 2 minuty. Konrad Grzymisławski podał między dwóch obrońców do wychodzącego na pozycję Macieja Diduszki, który nie zmarnował okazji i pewnym strzałem z około 14 metrów posłał piłkę obok interweniującego Jakuba Grzesiaka.

W drugiej połowie inicjatywę przejęli goście, którzy klika razy sprawdzili umiejętności Kubasiewicza. Tymczasem miejscowych coraz częściej łapały skurcze... Carina zerwała się do ataku w samej końcówce. Mateusz Hałambiec ładnie przymierzył z rzutu wolnego, ale minimalnie chybił. Wynik meczu już się nie zmienił.

Trener Grzegorz Kopernicki: Trzeba mocno wybiegać każdy mecz

Punkt wywalczony w debiucie w III lidze cieszy, choć pewnie chciałoby się więcej, zwłaszcza po tym, co działo się na boisku do przerwy. - Tak, w pierwszej połowie mieliśmy więcej sytuacji. W drugiej już ich nie było, może gdzieś tam w końcówce, gdy graliśmy na aferę, mogliśmy jeszcze pokusić się o bramkę... Ale po przerwie lepszym zespołem na pewno był Kluczbork - ocenił Grzegorz Kopernicki, trener Cariny.

Obejrzyj wideo: Carina Gubin - MKS Kluczbork 1:1. Rzut wolny dla Cariny

- Spodziewaliśmy się takiego spotkania. Zresztą, wszystkie będą tak wyglądały. Po prostu trzeba mocno wybiegać każdy mecz, bo to jest chyba najważniejszy aspekt - dodał trener Kopernicki.