saw
W meczu Centralnej Ligi Juniorów do lat 18 Korona Kielce zremisowała z Pogonią w Szczecinie 3:3. Kielczanie wciąż z dużą przewagą prowadzą w tabeli.

Pogoń Szczecin – Korona Kielce 3:3 (3:1)
Bramki:
Szymon Modrzewski 9, Michał Kwiecień 28, Mateusz Rościszewski 40 – Wiktor Długosz 17. Piotr Lisowski 72, Jakub Górski 85 z karnego.
Korona: Sokół – Więckowski (46. Gawlik), Bartosiak, Bujak, D. Lisowski (74. Rogoziński) - P. Lisowski, Prętnik - Długosz, Szelągowski (46. Górski), Piróg (65. Petrović), Sowiński.

- Biorąc pod uwagę to, że po pierwszej połowie przegrywaliśmy dwoma bramkami, to trzeba być zadowolonym z tego remisu. W drugiej połowie drużyna pokazała charakter i odrobiła straty – przyznał Marek Mierzwa, trener Korony.

Kielczanie stracili pierwszego gola w 9 minucie, gdy piłka odbiła się od Łukasza Bujaka i wpadła do bramki, ale ostatecznie gol został zaliczony zawodnikowi gospodarzy. Potem po indywidualnej akcji wyrównał Wiktor Długosz, ale Pogoń wyszła na prowadzenie po dwóch kolejnych trafieniach. Inna sprawa, że przed przerwą kilka okazji miał Daniel Szelągowski, ale żadnej nie potrafił wykorzystać.

Po zmianie stron Korona wciąż miała przewagę i udokumentowała to dwoma bramkami. Najpierw ładnie uderzył Piotrek Lisowski, a w 85 minucie po faulu na Wiktorze Długoszu sędzia podyktował jedenastkę, którą na gola zamienił Jakub Górski.

Korona w Szczecinie zremisowała, ale powiększyła przewagę nad głównym rywalem, bo drugi w tabeli Śląsk Wrocław przegrał z Legią w Warszawie 0:2. na sześc kolejek przed końcem sezonu Korona ma już 12 punktów przewagi nad Śląskiem i tylko jakiś kataklizm mógłby jej odebrać mistrzostwo Polski.