Centralna Liga Juniorów. KKP Korona pomógł Koronie. Z Cracovią zremisował w Kielcach 2:2

Sławomir Stachura
W meczu Centralnej Ligi Juniorów Młodszych do lat 17 Kielecki Klub Piłkarski Korona Kielce zremisował z liderem Cracovią Kraków 2:2. Ten remis pomógł Koronie SA Kielce, która wyszła na pierwsze miejsce w tabeli.

KKP Korona Kielce – Cracovia Kraków 2:2 (0:2)
Bramki:
Karol Turek 50, Daniel Szelągowski 70 – Kacper Plichta 1, Remigiusz Biernat 20.
Korona: Karyś –Dziedzic, Plichta (41. Rybus), Dziubek, Cukrowski (4. Klapa) – Bartosik (41. Górki), K. Turek, R. Turek (55. Żądło), Tomczyk (63. Kaczor) - Szelągowski – Ganczarski (80. Sobura).

Mecz z liderem dla KKP zaczął się źle, gdyż już w 1 minucie gospodarze stracili gola po samobóju, a w 4 zawodnika Jakuba Cukrowskiego, który został odwieziony do szpitala. Gdy lider w 20 minucie zdobył drugą bramkę, kielczanie znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji.

W drugiej połowie KKP Korona zagrał jednak bardzo dobrze i najpierw Karol Turek wykorzystał błąd defensywy Pasów i strzelił kontaktowego gola, a wynik ustalił reprezentant Polski Daniel Szelągowski, który po dośrodkowaniu Łukasza Górskiego, głową skierował piłkę do siatki.

- Druga połowa w naszym wykonaniu była bardzo dobra, pokazaliśmy koroniarski charakter i walkę do końca. Gratuluję chłopakom. Pomogliśmy Koronie SA, a sami walczymy o utrzymanie – ocenił Mikołaj Pełka, trener KKP Korona.