Centralna Liga Juniorów. Korona Kielce przegrała ze Stomilem Olsztyn 3:5

Kamil Markiewicz
Paweł Rogula (przy piłce) strzelił gola dla Korony w Jezioranach
Paweł Rogula (przy piłce) strzelił gola dla Korony w Jezioranach Kamil Markiewicz
Do dużej niespodzianki doszło w meczu rozgrywanym w Jezioranach. Czwarta przed weekendową kolejką Korona Kielce uległa ostatniemu Stomilowi Olsztyn 3:5, mimo, że do 72 minuty wygrywała 3:1.

(Źródło:vivi24)

Stomil Olsztyn - Korona Kielce 5:3 (1:1)
Bramki:
Piotr Pierzchała 35 z karnego, Wiktor Długosz 61, Paweł Rogula 70 dla Korony.
Korona: Osobiński - Kunat, Bartosiak, Pierzchała, Wołowiec - Czerwiak, Wojsa (81. Ryba), Długosz, Brożyna (55. Szałas) - Piróg, Rogula (88. Matuszewski).

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze, którzy zdobyli gola w 12 minucie. Po utracie bramki piłkarze Korony zaczęli przeważać na boisku. W 35 minucie doprowadzili do wyrównania. Gola z rzutu karnego, po faulu na Wiktorze Długoszu strzelił Piotr Pierzchała.

Początek drugiej połowy należał do gości, co potwierdzili strzelając dwa gole. W 61 minucie trafił Wiktor Długosz, a w 70 wynik na 3:1 podwyższył Paweł Rogula. W 72 minucie rzut rożny mieli gospodarze, którzy wykorzystali bierną postawę kieleckich obrońców i zdobyli kontaktową bramkę. Stomil poszedł za ciosem. Zdobywali bramki, co 3 minuty. W 75 minucie gracze z Olsztyna wykorzystali błąd w środkowej strefie boiska Daniela Wołowca i doprowadzili do remisu. W 78 minucie Stomil wykorzystał kontratak i wyszedł na prowadzenie. Po chwili szansę na wyrównanie miał Szymon Czerwiak, ale po jego strzale piłka trafiła w poprzeczkę. Po faulu Czerwiaka w 80 minucie goście mieli rzut wolny. Po strzale na bramkę golkiper Korony Jakub Osobiński odbił futbolówkę przed siebie. Przejęli ją gospodarze, którzy strzałem z bliskiej odległości umieścili piłkę w bramce kieleckiej ekipy. Chwilę później goście grali w dziesiątkę. W 81 minucie Czerwiak został ukarany czerwoną kartką za kopnięcie rywala.

Ekipa z Olsztyna odniosła pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. - Ciężko mówić o takim meczu. Rzadko zdarzają się takie spotkania, jak to. Wygrywaliśmy 3:1 i mieliśmy wszystko pod kontrolą. Niestety sami sprowokowaliśmy sytuacje, po których rywale zdobywali bramki. Po karygodnych błędach przegraliśmy wygrany mecz - mówił Marek Mierzwa, trener Korony.

W innych meczach:
MKS Polonia Warszawa - Cracovia Kraków 1:1, Progres Kraków - Motor Lublin 1:0, Wisła Kraków - Wisła Płock 1:0, MOSP Białystok - Legia Warszawa 0:4, UKS SMS Łódź - Stal Rzeszów 3:0, Znicz Pruszków - ŁKS Łódź 3:1, Resovia Rzeszów - Jagiellonia Białystok 2:4.

1-2. miejsca - awans do półfinału mistrzostw Polski, 7-16 - spadek
W następnej kolejce, 14.10: Korona - Wisła (godz. 12).

Materiał oryginalny: Centralna Liga Juniorów. Korona Kielce przegrała ze Stomilem Olsztyn 3:5 - Echo Dnia Świętokrzyskie