Jerzy Filipiuk
Trener Progresu Marcin Pasionek nie był zadowolony z gry drużyny po przerwie
Trener Progresu Marcin Pasionek nie był zadowolony z gry drużyny po przerwie Anna Kaczmarz
Piłka nożna. W meczu 25. kolejki grupy wschodniej Centralnej Ligi Juniorów U-19 Progres Kraków przegrał w Lublinie z Motorem 1:3.

Goście objęli prowadzenie po „główce” Oleksego (po rzucie wolnym). Wkrótce po przerwie Motor w sytuacji sam na sam z bramkarzem Progresu znalazł się Rak i doprowadził do wyrównania. Gra była zacięta, obie drużyny szukały okazji do zdobycia zwycięskiego gola.

W końcówce meczu Motor wykorzystał dwie kontry. Najpierw piłkę źle dogrywał Jaszczak, gospodarze przejęli piłkę i wywalczyli rzut karny, który wykorzystał Rak. W 5 minucie doliczonego czasy gry Pryliński uciekł rywalom, którzy - nie mając nic do stracenia - odkryli się, i w sytuacji sam na sam z bramkarzem ustalił wynik meczu.

Motor Lublin - Progres Kraków 3:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Oleksy 35, 1:1 Rak 49, 2:1 Rak 87 karny, 3:1 Pryliński 90+5.

Progres: Sroka (46 Frasik) - Dudek, Szot, Jurczak, Kantyka (46 Wątroba) - Stachera, Reczulski, Jaszczak, Kurek (70 Szczepanek), Nowak - Oleksy (65 Motłoch).

Czołówka tabeli: Legia Warszawa 59 punktów, Cracovia 54, Korona Kielce 48, Motor Lublin 46, Jagiellonia Białystok 46, Wisła Kraków 46, UKS SMS Łódź 43, Progres Kraków 40.

Sportowy24.pl w Małopolsce

#TOPSportowy24

- SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

Materiał oryginalny: Centralna Liga Juniorów: Porażka Progresu Kraków, mimo prowadzenia, z Motorem w Lublinie - Dziennik Polski