Centralna Liga Juniorów: porażka Wisły Kraków na własnym boisku z Koroną Kielce

Jerzy Filipiuk
Wiślacy nie potrafili pokonać bramkarza rywali
Wiślacy nie potrafili pokonać bramkarza rywali Anatol Chomicz
Piłka nożna. W meczu 26. kolejki grupy wschodniej Centralnej Ligi Juniorów Wisła Kraków przegrała na własnym boisku z Koroną Kielce 0:1.

Przez godzinę przeważali kielczanie, którzy wypracowali sobie wiele dogodnych sytuacji, ale długo nie potrafili wykorzystać żadnej z nich. Po przerwie pomógł im… bramkarz Wisły broda, który wypuścił sobie piłkę za daleko i sfaulował jednego z rywali. Karnego na gola zamienił Pierzchała.

Gospodarze ruszyli do odrabiania strat, jednak także byli nieskuteczni. W 66 minucie bramkarz Osiński sfaulował jednego z wiślaków w polu karnym, ale po chwili sparował strzał Jeziorskiego z 11 metrów. Dwie sytuacje z nim zmarnował Śliwa, po którego lobie i zwykłym strzale piłka poleciała obok słupka.

Wisła Kraków – Korona Kielce 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Pierzchała 58 karny.

Wisła: Broda – Morys, Jeziorski (75 Grzybek), Świątko, Żółkoś – Śliwa, Laskoś, Plewka, Korczyk (68 Banik) – Feliks, Wróblewski.

Korona: Osobiński – Wojsa, Bartosiak (70 Rogula) Czerwiak, Mazurek – Jopkiewicz, Dziubek, Kargulewicz (89 Kunat), Długosz (80. Gromulski), Piróg (61 Szałas) – Pierzchała.

Pozostałe sobotnie wyniki
: Progres Kraków – Cracovia 0:5, MKS Polonia Warszawa – Jagiellonia Białystok 1:4, UKS SMS Łódź – Legia Warszawa 3:4 (do 76 minuty gospodarze prowadzili 3:2).

Czołówka tabeli: Legia 62 pkt, Cracovia 57 pkt, Korona 51 pkt, Jagiellonia 49 pkt, Motor Lublin 46 pkt, Wisła Kraków 46 pkt… 8. Progres 40 pkt.

Sportowy24.pl w Małopolsce

Materiał oryginalny: Centralna Liga Juniorów: porażka Wisły Kraków na własnym boisku z Koroną Kielce - Dziennik Polski