Centralna Liga Juniorów. Śląsk Wrocław - Falubaz Zielona Góra 3:0 [WYNIK]

jg
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne fot. Tomasz Hołod
Centralna Liga Juniorów. Śląsk Wrocław - Falubaz Zielona Góra 3:0 [WYNIK]. Juniorzy starsi Śląska Wrocław pokonali w niedzielę na Oporowskiej Falubaz Zielona Góra 3:0 i wrócili na fotel lidera grupy zachodniej Centralnej Ligi Juniorów.

Po kiepskim początku wiosny juniorzy starsi Śląska Wrocław wyraźnie złapali drugi oddech. Po pokonaniu w tygodniu 3:0 Miedzi Legnica, teraz w takim samym stosunku wygrali z Falubazem Zielona Góra i wrócili na fotel lidera Centralnej Ligi Juniorów.

Nie był to jednak łatwy mecz. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem i dopiero po wznowieniu gry WKS wyszedł na prowadzenie. Autorem gola na 1:0 był Sebastian Bergier, który - na razie - znów częściej gra w juniorach. Od 60 minuty wrocławianie grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Michała Kuriaty, ale siły bardzo szybko się wyrównały i w końcówce po boisku biegało już tylko 20 zawodników.

Śląsk dobił przeciwników tuż przed gwizdkiem - najpierw kapitalnym strzałem z 30 metrów popisał się Bartosz Waśkiewicz, a potem wynik meczu ustalił Kotowicz.

W pierwszym składzie gospodarzy debiutował w niedzielę Maciej Aleksiuk. To niespełna 18-latek, który w marcu został wypożyczony do końca czerwca z Lechii Dzierżoniów.

Kolejnym rywalem drużyny Piotr Jawnego będzie Podbeskidzie Bielsko-Biała.

CLJ: Śląsk Wrocław - Falubaz Zielona Góra 3:0 (0:0)
Bramki:
Bergier 47, Waśkiewicz 90, Kotowicz 90

Wyjściowy skład Śląska: Zabielski - Chmulak, Sztylka, Buławski, Bergier, Kuriata, Izydorczyk, Ryl, Aleksiuk, Boruń, Musiał.

Gol na 2:0 autorstwa Bartosza Waśkiewicza. pic.twitter.com/YHtg7xlLAB

— Szymon Mikołajczak (@MikolajczakSz) 29 kwietnia 2018

Fanatyczni kibice Zagłębia Lubin. Listopad 1996 roku.

Stadiony w końcu XX w. - burdy, kibole i drewniane ławki [ZDJĘCIA]

Materiał oryginalny: Centralna Liga Juniorów. Śląsk Wrocław - Falubaz Zielona Góra 3:0 [WYNIK] - Gazeta Wrocławska