Centralna Liga Juniorów: Śląsk wygrał z Pogonią, a potem z Chrobrym

Jakub Guder
Centralna Liga Juniorów: Śląsk Wrocław - Chrobry Głogów 2:0 (19.11.2017)
Centralna Liga Juniorów: Śląsk Wrocław - Chrobry Głogów 2:0 (19.11.2017) fot. Tomasz Hołod
Juniorzy starsi Śląska Wrocław nie zwalniają tempa. W minionym tygodniu rozegrali dwa mecz i oba wygrali. Nad drugą w tabeli Pogonią Szczecin mają już dziewięć punktów przewagi.

Spotkanie z „Portowcami” było zaległym pojedynkiem 14. kolejki. Wrocławianie na Pomorzu dwukrotnie przegrywali (0:1 i 1:2), ale za każdym razem odrabiali straty, a w 90 min decydujący cios zadał Szymon Lewkot, który w ostatnich tygodniach jest w naprawde dobrej formie. - Pierwsze fragmenty gry należały do gospodarzy, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce. My jednak z każdą minutą się rozkręcaliśmy i spokojnie próbowaliśmy przejąć inicjatywę. W drugiej połowie już zdecydowanie dominowaliśmy nad rywalem. Graliśmy mądrze, kreowaliśmy więcej okazji bramkowych - podsumował spotkanie II trener Śląska Michał Hetel.

W niedzielę podopieczni Dariusza Sztylki wygrali na Oporowskiej 2:0 z Chrobrym Głogów, chociaż na bramki kazali swoim kibicom czekać ażdo 83 min.

Ostatni mecz przed przerwą zimową przyjdzie juniorom rozegrać w Gorzowie, gdzie będą zdecydowanym faworytem, bo tamtejsza Warta w tym sezonie wyraźnie odstaje od reszty stawki. Do półfinału mistrzostw Polski juniorów starszych awansują dwie pierwsze drużyny. W grupie wschodniej Centralnej Ligi Juniorów lideruje w tej chwili Legia Warszawa (38 punktów), która ma pięć oczek przewagi nad Jagiellonią Białystok i Progresem Kraków. JG

Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław 2:3
Bramki:
Benedyczak 5, Stasiak 22 - Lewkot 18, 90, Bergier 43

Śląsk: Mynarski - Buławski, Młynarczyk (78. Kotowicz), Golak, Izydorczyk, Lewkot, Ryl, Sztylka, Bergier, BoruńI, Kuriata.

Śląsk Wrocław - Chrobry Głogów 2:0
Bramki:
Bergier 83, Izydorczyk 90

Śląsk: Mynarski - Młynarczyk, GolakI, Izydorczyk, Lewkot (72. Fryczkowski), RylIII, SztylkaI, Bergier, Boruń (73. Musiał), Kotowicz (62. Pasternak), Kuriata (40. Buławski).

Pozostałe mecze ostatniej kolejki: Lechia Gdańsk - Falubaz Zielona Góra 1:2, Miedź Legnica - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:0, Warta Poznań - Górnik Zabrze 1:0, Piast Gliwice - Odra Opole 1:4, Salos Szczecin - Pogoń Szczecin 0:1, Zagłębie Lubin - Lech Poznań 2:2, Arka Gdynia - Warta Gorzów Wielkopolski 0:1.

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW (GRUPA ZACHODNIA)
16. Warta Gorzów Wlkp._____16_____7_____14-55

Najlepsi strzelcy: 18 goli - Sebastian Bergier (Śląsk Wrocław), 14 goli - Hubert Sobol (Lech Poznań), 12 goli - Adrian Benedyczak (Pogoń Szczecin).

Następna kolejka (25-26.11): Arka - Lechia, Warta - Śląsk, Chrobry - Zagłębie, Lech - Salos, Pogoń - Piast, Odra - Warta, Górnik - Miedź, Podbeskidzie - Falubaz.

65. Plebiscyt na Najlepszego Sportowca i Trenera Roku

NASZ PLEBISCYT 2017 NA FACEBOOKU - dołącz do wydarzenia i bądź na bieżąco!

* Plebiscyt na Sportowca i Trenera Roku 2017 - GŁOSOWANIE (AKTUALNE WYNIKI)
* Najpopularniejsi sportowcy, trenerzy i drużyny - nominuj kandydatów do nagrody!
* Z historii plebiscytu, czyli od Popiela do Małachowskiego ZDJĘCIA

Materiał oryginalny: Centralna Liga Juniorów: Śląsk wygrał z Pogonią, a potem z Chrobrym - Gazeta Wrocławska