Po pierwszej rundzie Centralnej Ligi Juniorów U-17 Stal Mielec plasuje się nad Resovią.

U-17

BKS Lublin - SMS Resovia 2:0 (1:0)

Bramki: Łuczkowski 45, Kamiński 83.

Resovia: Siryk - Golec, Szymański, Mroziński, Cholewa - Kałaska, Szymkiewicz, Wolański (70 Malinowski), Bomba (80 Krupa), Sonciński (75 Ząbkowicz), Gnap (46 Drozd). Trener Adam Bukała.

To nie był najlepszy mecz w wykonaniu rzeszowian. Miejscowi byli bardziej zdeterminowani i zasłużenie wygrali to spotkanie. Pod koniec pierwszej połowy padł gol na 1:0 dla gospodarzy.

Resovia po przerwie próbowała się odgryźć, ale nie udało się jej wykorzystać stworzonych sytuacji bramkowych. Miejscowi kontrowali i dopięli swego. Podwyższyli na 2:0 i podcięli skrzydła „pasiakom”.

Resovia zagrała w Lublinie znacznie osłabiona. Zabrakło m.in. Grabowskiego i Usarza.

Stal Mielec - Korona Kielce 1:0 (0:0)

Bramka: Kozłowski 86-karny.

Stal M.: Dudek - Kozłowski ż, Mazur ż, Guca, Ofiara ż, Soboń ż (89 Mucha), Chmielowiec (68 Ogiba), Woś (90+1 Wyparło), Sztuka (58 Dziedzic ż), Kramarz (89 Tęczar), Bajorek (73 Szumilas). Trener Damian Skiba.

- Przeciwnik był w tym meczu piłkarsko lepszą drużyną od nas - mówi na przekór wynikowi trener Stali Mielec, Damian Skiba.

- Widać, że to zespół mocno wyselekcjonowany i nie zdziwię się jak wygra naszą grupę, a może coś więcej. Zdominowali nas w pierwszej połowie. W drugiej było trochę lepiej, ale...

Mielczanie próbowali szczęścia w kontrze i to przyniosło skutek. Decydujący go padł z rzutu karnego.

- Tym razem to nam szczęście dopisało, bo w poprzednich meczach straciliśmy sporo punktów, gdy go nam brakowało - skwitował Damian Skiba.

POZOSTAŁE WYNIKI: Cracovia - Podgórze Kraków 4:0, Motor Lublin - Wisła Kraków 1:3.