Centralna Liga Juniorów U-15. Najmłodsze grupy centralne wznowiły rozgrywki

red
Centralna Liga Juniorów U-15. W najmłodszych centralnych grupach rozgrywkowych padło kilka wysokich wyników i doszło do paru niespodzianek.

Grupa A

Nie bez powodu grupa A jest nazywana grupą "mocno warszawską". Aż cztery z ośmiu drużyn rywalizujących w tej grupie jest z Warszawy i w tylko jednej kolejce nie dojdzie do derbowego starcia. Pierwsza kolejka oznaczała starcie Escoli Varsovii z Polonią Warszawa. "Czarne Koszule" wygrywały już 2:0, ale nie zdołały utrzymać prowadzenia i mecz zakończył się podziałem punktów.

Derby województwa łódzkiego nie będą mile wspominane w Bełchatowie. GKS udał się do Łodzi na starcie z UKS SMS i przegrał aż 0:7. Łodzianie wszystkie bramki strzelili do 46. minuty, co może budzić respekt. Takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie Jagiellonii Białystok z Deltą Warszawa. Zespół z Podlasia nie dał rywalowi najmniejszych szans, a przy lepszej skuteczności wynik mógł być dwucyfrowy. Legia Warszawa wygrała z Talentem 3:1.

Grupa B

Rozgrywki w grupie B dobrze rozpoczęła Pogoń Szczecin, która przed własną publicznością podejmowała Wartę Poznań. Szczecinianie przegrywali do 71. minuty i dopiero wtedy za sprawą Dawida Fornalika doprowadzili do wyrównania. Trzy minuty później Łukasz Szwejda przesądził o wygranej "Portowców". Bolesne zderzenie z poziomem centralnym zaliczyła drużyna AP Reissa Poznań, która przegrała z FASE Szczecin 7:0.

W derbach trójmiasta górą była Arka Gdynia, która wygrała z Lechią Gdańsk 3:0. Mecz Lecha Poznań z Bałtykiem Koszalin odbędzie się 3 kwietnia.

AP Pogoń Szczecin - Warta Poznań 2:1
Fornalik 71', Szwejda 74' - Liszyński 36'

FASE Szczecin - AP Reissa Poznań 7:0
Kaliński 6', Wnorowski 20', Czypicki 44', Osowski 54', Wnorowski 74', Żywicki 76', 78'

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk 3:1
Kucharzewski 26', Babś 40', Kościów 75' - Urbański 32'

Grupa C

Rekordowe zwycięstwo odniosło Zagłębie Lubin, które w derbach zagłębia miedziowego rozgromiło Górnik Polkowice 10:0. Miedź Legnica podzieliła się punktami z FC Wrocław Academy. Śląsk Wrocław odniósł pewne zwycięstwo nad Piastem Gliwice, a Rozwój Katowice okazał się lepszy od opolskiej Odry.

Zagłębie Lubin - Górnik Polkowice 10:0
Prośniak 21' (sam.), Śmietana 29',32', Nowak 34', Szafranek 40', 65', Pieńko 47', Maliszewski 52', Łoboda 78', 79'

Grupa D

W grupie D padło najmniej bramek spośród wszystkich grup. Nie mogło być inaczej skoro w Łęcznej miejscowy Górnik bezbramkowo zremisował z Wisłą Kraków. Motor Lublin nie miał problemów z zaaplikowaniem AP 54 Białej Podlaskiej trzech bramek. W najciekawiej zapowiadającym się starciu Korona Kielce zremisowała z Cracovią 1:1. Akademia Piłkarska 21 pokonała Resovię Rzeszów 2:1. Goście wyrównali za sprawą Wilka w 78. minucie, a już 60 sekund później gospodarze ponownie prowadzili dzięki bramce Królikowskiego i dopisali do swojego dorobku 3 punkty.

Górnik Łęczna - Wisła Kraków 0:0

Motor Lublin - AP 54 Biała Podlaska 3:1