Centralna Liga Juniorów U-17. 4. kolejka stała pod kątem meczów derbowych

redZaktualizowano
Centralna Liga Juniorów U-17. Ostatni weekend marca przyniósł nam sporo emocji, które głównie stały za przyczyną spotkań derbowych, a piłkarze w tej kolejce upodobali sobie ostatnią minutę gry, w której padło wiele rozstrzygających bramek.

Grupa A

Stawce w grupie A przewodzi Legia Warszawa. Drużyna ze stolicy jako jedyna wygrała wszystkie cztery spotkania, a w ostatniej kolejce okazała się lepsza od Polonii. Bohaterem lidera został Michał Sparwasser, którego trafienie przesądziło o wygranej w derbach. Ursus Warszawa świetnie rozpoczął mecz z Jagiellonią i po pierwszej połowie prowadził 3:0. Po przerwie gości było stać tylko na jedną bramkę i trzy oczka zostały w stolicy. Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniosła drużyna Naki Olsztyn, która bez problemów wygrała z ŁKS-em Łódź. Identycznym wynikiem zakończyło się starcie Escoli Varsovii z AKS SMS Łódź.

Ursus Warszawa - Jagiellonia Białystok 3:1
Maksymilian Grabowicz 29, Bartosz Małczak 35, Jehor Macenko 39 - Lucjan Frydrych 70

Naki Olsztyn - ŁKS Łódź 3:0
Radosław Krzewski 53, Kacper Zielski 65, Sebastian Parśniak 76

Legia Warszawa - MKS Polonia Warszawa 1:0
Michał Sparwasser 31

Escola Varsovia Warszawa - AKS SMS Łódź 3:1
Kacper Dzida 11, Piotr Owczarek 29, Patryk Szcześniewski 45 - Krzysztof Toporkiewicz 26

Grupa B

Wyjazd do Słupska będą mile wspominać zawodnicy Błękitnych Wronki, którzy grali z miejscowym Gryfem. Zwycięstwo 6:0 robi wrażenie i jest tym cenniejsze, że było pierwszym w tej rundzie. Wiele emocji dostarczyło starcie AP Reissa Poznań z Arką Gdynia. Do 90. minuty utrzymywał się remis i wtedy Kacper Magdziński trafił do siatki poznaniaków i zapewnił Arce trzy oczka. Identyczna sytuacja miała miejsce w Szczecinie, gdzie Pogoń gościła Wartę Poznań i tym razem to zespół ze stolicy wielkopolski świętował. Wszystko za sprawą Kacpra Szpilewskiego. Aż sześć bramek obejrzeli kibice zgromadzeni na meczu Lecha Poznań z Lechią Gdańsk, które zakończyło się remisem 3:3.

Gryf Słupsk - Błękitni Wronki 0:6
Nikodem Biliński 11, 79, Eryk Furman 21, Kacper Woelk 66, Patryk Draszczyk 73, Filip Raszeja 75

AP Reissa Poznań - Arka Gdynia 2:3
Michał Patalas 10, 58 - Kornel Przyborowski 5, Wiktor Kuberski 37 (s), Kacper Magdziński 90

Pogoń Szczecin - Warta Poznań 2:3
Michał Telicki 51, Jakub Lis 58 - Maksymilian Lisowski 38, 74, Kacper Szpilewski 90

Lech Poznań - Lechia Gdańsk 3:3
Damian Kołtański 43, Oliver Zaręba 58, 82 - Hubert Bugajewski 14, Ryszard Sumiński 40, Miłosz Dziurzyński 77

Grupa C

W grupie C nie mogliśmy w tej kolejce narzekać na brak bramek. Gwarek Zabrze musiał uznać wyższość Ruchu Chorzów i przegrał w prestiżowych derbach Śląska. FC Wrocław Academy wygrało z Odrą Opole 3:2. Opolanie zaliczają fatalny start rundy, bowiem przegrali wszystkie cztery spotkania. W prestiżowych derbach Dolnego Śląska Zagłębie Lubin wygrało z WKS-em 3:0. Czwarte kolejne zwycięstwo odniósł Górnik Zabrze, który pokonał Stadion Śląski 3:2.

Gwarek Zabrze - Ruch Chorzów 0:2
Bartłomiej Korbecki 46, Jakub Słota 70

FC Wrocław Academy - Odra Opole 3:2
Jakub Trojanowski 21, Wiktor Mosur 55, Michał Dryja 74 - Maciej Wróbel 44, Daniel Matysek 90

Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław 3:0
Patryk Kusztal 44, 54, Leszek Jagodziński 90

Górnik Zabrze - Stadion Śląski Chorzów 3:2
Kamil Grudziński 22, Erwin Kołodziejczyk 34, Jakub Janik 80 - Jakub Myszor 9, 88

Grupa D

Liderem grupy D została Stal Mielec, która swoje spotkanie rozgrywała w Krakowie i nie pozostawiła Podgórzu żadnych złudzeń. Zwycięstwo 2:0 nie należy do najwyższych, ale mielczanie swoją grą pokazali duże możliwości. Wielkie emocje towarzyszyły derbom Lublina. BKS prowadził od 67. minuty i wydawało się, że zdobędzie trzy oczka. Jednak w ostatniej minucie meczu Przemysław Zbiciak wykorzystał rzut karny i uratował dla Motoru jeden punkt. Ta kolejka w tej grupie stała pod kątem meczów derbowych. W Krakowie Wisła podejmowała Cracovię, która wygrała z rywalem zza miedzy 1:0. Bohaterem "Pasów" został Krystian Bociek, który w 89. minucie trafił do siatki. Problemów z zainkasowaniem trzech oczek nie miała Korona Kielce, pokonując Resovię 3:0.

Podgórze Kraków - Stal Mielec 0:2