Centralna Liga Juniorów U-17. Derby dla Górnika, hit w Gdańsku dla Lecha

PI
Derby Warszawy, hit w Gdańsku i derby Śląska. Sprawdź co działo się w miniony weekend na boiskach Centralnej Ligi Juniorów U-17.

Hitem w grupie A było starcie Legii z Escolą. Derby zakończyły się podziałem punktów i gospodarze zachowali cztery punkty przewagi nad swoim najgroźniejszym rywalem. Ostatni w tabeli MOSP przegrał z SMS-em Łódź. Druga łódzka drużyna wygrała z Jagiellonią, a Polonia odniosła pewne zwycięstwo nad Olimpią Elbląg.

Najważniejszym meczem w grupie B było starcie Lecha Poznań z Lechią Gdańsk. Goście dzięki dwóm bramkom Patryka Gogóła zapewnili sobie zwycięstwo i obronili fotel lidera. Bramek nie zobaczyli kibice w Poznaniu, którzy oglądali starcie Warty ze szczecińską Pogonią. Sytuacja w tej grupie jest arcyciekawa. Kolejorz ma dwa punkty przewagi nad Lechią i trzy nad Pogonią. Za tydzień rozegrane zostaną derby Poznania, które mogą przesądzić o końcowym układzie sił.

W meczu Górnika z Ruchem górą okazali się Ci pierwsi. Prestiżowy triumf w derbach umocnił zabrzan na prowadzeniu w tabeli grupy C. Zagłębie okazało się lepsze od Chrobrego, a Śląsk rozgromił Stilon. Zespół z Zabrza ma dwa oczka przewagi nad lubinianami. Za tydzień dojdzie do najważniejszego meczu w tej grupie - Górnik spotka się Zagłębie.

W grupie D hitowo zapowiadało się starcie Korony z Wisłą. Podopieczni trenerów Michała Gębęry i Marka Graby w pierwszej połowie toczyli wyrównany bój z Białą Gwiazdą, ale po przerwie zostali zupełnie zdominowani. Dwa gole w tym meczu – jeden dla Wisły i honorowy dla Korony padły w doliczonym czasie gry. Przed przerwą Korona pierwsza miała okazję na zdobycie prowadzenia, ale w 31 minucie Karol Turek nie trafił piłką głową w światło bramki z najbliższej odległości po dograniu Daniela Szelągowskiego.

Kilka minut później kielczanie przegrywali już 0:1, gdy po źle i za krótko wybitej piłce po rzucie rożnym, goście po strzale Sławomira Chmiela z 16 metrów objęli prowadzenie. - Pierwsza połowa była wyrównana, ale w drugiej części Wisła miała już dużą przewagę i zasłużenie wygrała – podsumował mecz Marek Graba, trener Korony.