Centralna Liga Juniorów U-17. Finisz rozgrywek w czterech grupach

red
Centralna Liga Juniorów U-17. Rozgrywki są już na samej końcówce, ale w przedostatniej kolejce nie zabrakło emocji i ostatnia seria gier może dla wielu zespołów być rozstrzygająca.

Grupa A

W przedostatniej kolejce Centralnej Ligi Juniorów do lat 17 Jagiellonia zremisowała 0:0 u siebie z Legią Warszawa. W pierwszej części meczu nie było wielu okazji bramkowych z obu stron. - Oba zespoły dobrze wywiązywały się z zadań obronnych, ale płynnych akcji w ofensywie było niewiele -powiedział trener Jagiellonii Robert Wójcik, cytowany przez oficjalną stronę klubu. - W tej części gry odnotować należy jedynie dobry strzał z rzutu wolnego Lucjana Frydrycha z około 20 metrów, po którym bramkarz Legii sparował piłkę na rzut rożny. Chwilę później, po dośrodkowaniu Damiana Bielińskiego, Dominik Mazur z najbliższej odległości od bramki nie trafił w piłkę.

Po przerwie oba zespoły zagrały odważniej, ale bramki nie padły. Blisko pokonania bramkarza gości był Szymon Jarosz, po którego uderzeniu piłka odbiła się od słupka. Jeden z ataków legionistów także zakończył się uderzeniem w słupek.

-Należy pochwalić zespół za dobrą grę w obronie i determinację w dążeniu do zwycięstwa. Był to nasz czwarty z kolei mecz bez porażki - stwierdził Wójcik.

Naki Olsztyn - Ursus Warszawa 2:0
Jakub Chojnowski 4, Radosław Krzewski 58

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 0:0

ŁKS Łódź - Escola Varsovia Warszawa 3:5
Jakub Piotrowski 53, Patryk Podlecki 69, Mateusz Saar 76 - Aleksander Stawiarz 28, 32, 37, 43, Kacper Karasek 47

MKS Polonia Warszawa - AKS SMS Łódź 1:4
Łukasz Sobolewski 81 - Sebastian Miśkowiec 7, Mateusz Borcuch 23, Aleks Włodarczyk 37, 62

Grupa B

W grupie B niespodziewanej porażki doznała AP Reissa Poznań. Do stolicy Wielkopolski przyjechał Gryf Słupsk i dzięki bramce Kacpra Grabarczyka w 87. minucie zainkasował trzy oczka. Błękitni Wronki pokonali przed własną publicznością Pogoń Szczecin. Lech zdemolował Arkę Gdynia, a Warta Poznań po ciekawym meczu wygrała 2:0 z Lechią Gdańsk.

Grupa C

W meczu FC Wrocław Academy z zabrzańskim Gwarkiem przez długi czas utrzymywał się bezbramkowy remis, ale w 88. minucie Mateusz Lachowicz zapewnił gościom trzy oczka. Ruch Chorzów okazał się gorszy od Zagłębia Lubin i przegrał 0:2, a obie bramki zdobył Leszek Jagodziński. Odra Opole przegrała z Gwarkiem Zabrze 0:1, a Śląsk Wrocław dzięki trzem bramkom Dawida Bąka pokonał Stadion Śląski Chorzów.

Grupa D

Korona przed tą kolejką miała pięć punktów przewagi nad Stalą Mielec i gdyby drużyna z Mielca nie wygrała z Wisłą Kraków 2:1, kielczanom wystarczyłby remis do pierwszego miejsca w grupie D rozgrywek, co daje awans do półfinału mistrzostw Polski. W pojedynku z BKS Korona miała przewagę, ale nie potrafiła udokumentować jej zdobyciem bramek. A okazje były. Najlepszą zmarnował Miłosz Gierczak w 52 minucie. Wyszedł sam na sam z bramkarzem BKS, próbował go lobować, ale niestety przestrzelił.
Były też inne okazje. Dwukrotnie przed szansą stanął Jakub Rybus, ale najpierw strzałem z dystansu nie potrafił pokonać bramkarza gospodarzy, a potem z bliska nie wykorzystał okazji.

Z kolei w pierwszej połowie dwukrotnie przed szansą stanął Łukasz Górski. Najpierw jego strzał trafił w poprzeczkę, a potem nie trafił w bramkę. - Mieliśmy przewagę w tym spotkaniu, mieliśmy sporo okazji ale też trzeba przyznać, że gospodarze też mogli strzelić gola. W 72 minucie w groźniej sytuacji bardzo dobrze zachował się w naszej bramce Jakub Picheta i nie dał się pokonać – mówił Marek Graba, trener Korony którą prowadzi razem z Michałem Gęburą.

Podgórze Kraków - Motor Lublin 4:1
Miłosz Strzeboński 43, Dominik Cholewa 50, 60, Krzysztof Bociek 70 - Dawid Gierała 89

Stal Mielec - Wisła Kraków 2:1