Centralna Liga Juniorów U-17. Grupy w nowych składach przystąpiły do rundy wiosennej

red
Centralna Liga Juniorów U-17. Rok 2019 oznaczał zmiany w składach czterech grup. Miejsca spadkowiczów zajęły drużyny, które wygrały baraże. Jak spisały się w nowej rzeczywistości?

Grupa A

Rozgrywki w grupie A rozpoczęły się od derbów Warszawy. Stawiana w roli faworyta do końcowego triumfu Legia niespodziewanie przegrywała po pierwszej połowie z Ursusem 0:1, a na listę strzelców wpisał się Jehor Macenko. Naciski gospodarzy przyniosły skutek w końcówce meczu i Michał Sparwasser zapewnił Legionistom trzy oczka. Bolesne zderzenie z poziomem centralnym zaliczył zespół Naki Olsztyn, który udał się do stolicy na mecz z Escolą. Gospodarze po 55. minutach prowadzili 4:0, a olsztynian było stać tylko na honorową bramkę strzeloną przez Radosława Krzewskiego.

O dużym szczęściu może mówić zespół Jagiellonii Białystok, który w Łodzi zmierzył się z SMS-em. Gospodarze objęli prowadzenie po samobójczej bramce Oskara Osipiuka i bronili swojego skromnego dorobku. Gdy wydawało się, że trzy punkty zostaną zapisane na koncie gospodarzy sprawy w swoje ręce wziął Krystian Maciejuk i został bohaterem Jagiellonii. Pewne zwycięstwo odniosła Polonia Warszawa, która przed własną publicznością wygrała z ŁKS-em Łódź 3:1.

Legia Warszawa - Ursus Warszawa 2:1
Miłosz Pacek 61, Michał Sparwasser 78 - Jehor Macenko 37

Escola Varsovia Warszawa - Naki Olsztyn 4:1
Aleksander Stawiarz 8, 19, Kacper Karasek 40, Kelechukwu Ebenezer Ibe-Torti 55 - Radosław Krzewski 85

AKS SMS Łódź - Jagiellonia Białystok 1:1
Oskar Osipiuk 20 (s) - Krystian Maciejuk 90

MKS Polonia Warszawa - ŁKS Łódź 3:1
Kacper Sendlewski 4, Oskar Waszkiewicz 7, Jakub Kisiel 50 - Mateusz Będkowski 83

Grupa B

Rozgrywki w grupie B od mocnego uderzenia rozpoczęła szczecińska Pogoń, która podejmowała Gryf Słupsk. Gospodarze szybko objęli prowadzenie i sukcesywnie je podwyższali. Bohaterem meczu został Kamil Kort, który strzelił trzy bramki. Podziałem punktów zakończył się mecz Lechii Gdańsk z Błękitnymi Wronki. Drużyna z Wielkopolski do 85. minuty wygrywała 2:0 i wtedy obudzili się gospodarze, którzy za sprawą Marcela Wszołka i Michała Sadowskiego doprowadzili do wyrównania. Problemów z pokonaniem gdyńskiej Arki nie miała Warta Poznań, która strzeliła trzy bramki, a gościom pozwoliła na honorowe trafienie Kacpra Magdzińskiego.

Grupa C

Liderem po pierwszej kolejce grupy C zostało Zagłębie Lubin. Nic dziwnego, wszak zespół z miedziowego zagłębia wygrał aż 7:3 z Gwarkiem Zabrze. Bolesne zderzenie z poziomem centralnym zanotował FC Wrocław Academy, który udał się do Zabrza na mecz z Górnikiem. Gospodarze zaaplikowali gościom cztery bramki, a gdyby wykorzystali więcej sytuacji to mogliby zostać liderem. W derbach Chorzowa górą okazał się Ruch, który po pierwszej połowie prowadził ze Stadionem Śląskim 2:1. Gospodarze przegrywali 2:3 i dążyli do wyrównania, gdy w 90. minucie zostali skarceni przez Bartłomieja Korbeckiego i punkty pojechały na ulicę Cichą. Niespodziewanie łatwo poradzili sobie gracze Śląska Wrocław, którzy zmierzyli się z opolską Odrą. Zwycięstwo 3:0 robi wrażenie, a bohaterem gospodarzy został Dawid Bąk, który zdobył dwie bramki.

Zagłębie Lubin - Gwarek Zabrze 7:3
Wiktor Walczak 38, Paweł Dubiel 42 (s), Bartłomiej Kłudka 43, Krzysztof Pochyra 46, Ksawery Mazurkiewicz 51 (s), Leszek Jagodziński 65, Bartosz Żyła 85 - Damian Płonka 34, Adrian Gawlik 58, 66

Górnik Zabrze - FC Wrocław Academy 4:0
Bartosz Gałązkiewicz 3, 11, Piotr Michalewski 52 (s), Maciej Kowalik 77

Stadion Śląski Chorzów - Ruch Chorzów 2:4
Jakub Myszor 35, Szymon Majewski 64 - Jakub Słota 32, Wiktor Cioch 38, Adam Głowa 50 (s), Bartłomiej Korbecki 90

Śląsk Wrocław - Odra Opole 3:0
Mateusz Mojka 23, Dawid Bąk 43, 79

Grupa D

W derbach Krakowa faworyt wykonał swoje zadanie. Wisła podejmowała Podgórze, które zanotowało bolesne przywitanie z rozgrywkami. Korona Kielce zmierzyła się z Motorem Lublin, a o wszystkim zdecydowała bramka Pawła Tomczyka. Najciekawiej zapowiadało się starcie Resovii ze Stalą Mielec, które było derbami województwa podkarpackiego. Stal objęła prowadzenie dzięki bramce Jana Kozłowskiego, ale rzeszowianie w ciągu 2 minut odpowiedzieli dwiema bramkami i dopisali do swojego bilansu trzy punkty.

Wielkie emocje towarzyszyły starciu Cracovii z BKS-em Lublin. Zespół z województwa lubelskiego niespodziewanie prowadził po pierwszej połowie 3:0 i wydawało się, że w tym meczu emocji już nie będzie. Nic bardziej mylnego! Gospodarze błyskawicznie po przerwie zdobyli bramkę, w 55. minucie Dominik Kędzior strzelił kontaktowego gola, a w 88. minucie Patryk Musiał zapewnił "Pasom" jedno oczko.

Wisła Kraków - Podgórze Kraków 5:0