Wojciech Konończuk
Jagiellończycy mają w tym sezonie na koncie już siedem zwycięstw
Jagiellończycy mają w tym sezonie na koncie już siedem zwycięstw jagiellonia.pl
Alan Rybak był bohaterem Jagiellonii w meczu Centralnej Ligi Juniorów U-17. Dzięki jego hat-trickowi białostoczanie wygrali na wyjeździe z Hutnikiem Kraków 3:2.

Po pierwszej połowie niewiele wskazywało na to, że Żółto-Czerwoni będą mieli problemy z wywiezieniem kompletu punktów ze stadionu zamykającego tabelę Hutnika. Rybak szybko zdobył dwie bramki i goście kontrolowali spotkanie.

- Powinniśmy spokojnie zamknąć mecz, bo stwarzaliśmy kolejne sytuacje, ale brakowało nam skuteczności - ocenia trener Jagi Przemysław Papiernik. - Zamiast podwyższenia wyniku, na początku drugiej połowy straciliśmy bramkę na 1:2, a potem, po strzale życia, Hutnik wyrównał i zrobiło się nerwowo - dodaje.

CLJ U-17. Przyjeżdża Widzew

Na szczęście ostatnie słowo należało do białostoczan, a konkretnie do Rybaka, który w 89. minucie skompletował hat-tricka i zapewnił gościom komplet punktów. Wygrana pozwoliła naszemu zespołowi awansować na trzecie miejsce w tabeli.

W sobotę - 22 października Jagiellonia zagra u siebie z Widzewem Łódź.

WYNIKI 10. KOLEJKI

• Hutnik Kraków - Jagiellonia Białystok 2:3 (0:2). Bramki: 0:1 - Rybak (15), 0:2 - Rybak (17), 1:2 - Stanaszek (48), 2:2 - Banot (85), 2:3 - Rybak (89-karny).
  • Jagiellonia: Suchocki – Kuczyński, Rusiłowicz, Jaroszuk, Pankiewicz (53. Stefański), Chilmon (68. Kosmalski), Kozłowski, Reterski (75. Klebus), Pietuszewski, Rybak, Szmigiel (53. Moćkun).
  • Podlasie Biała Podlaska - Cracovia Kraków 3:3, MKS Polonia Warszawa - Resovia Rzeszów 1:1, Widzew Łódź - Escola Varsovia Warszawa0:0, AKS SMS Łódź - ŁKS Łódź 4:1, Motor Lublin - Korona Kielce 1:2, Stal Rzeszów - SSM Wisła Płock 2:3, Wisła Kraków - Legia Warszawa.