Centralna Liga Juniorów U-17. Już tylko Legia, Górnik i Ruch mają komplet zwycięstw

red
Polska Press
Centralna Liga Juniorów U-17. Piąta wiosenna kolejka stałą pod katem zwycięstw faworytów oraz rekordowej wygranej Legii. Pomniejsza się elitarne grono niepokonanych drużyn.

Grupa A

Legia Warszawa nie ma sobie równych - przynajmniej na ten moment. Zespół ze stolicy udał się do Łodzi na mecz z ŁKS-em i wygrał aż 8:0, a hattrick zanotował Michał Sparwasser. Legia wygrała wszystkie pięć spotkań i może pochwalić się kompletem punktów. Za jej plecami znajduje się Polonia, która ma trzy oczka mniej. W miniony weekend wygrała derby z Escolą 3:0. Honor drużyn z Łodzi obronił AKS SMS, który dzięki bramce Krzysztofa Toporkiewicza zapewnił sobie trzy punkty. Po wyrównanym meczu Jagiellonia Białystok wygrała z Naki Olsztyn 2:1.

AKS SMS Łódź - Ursus Warszawa 1:0
Krzysztof Toporkiewicz 34

MKS Polonia Warszawa - Escola Varsovia Warszawa 3:0
Kacper Sendlewski 18, Jakub Kotko 20, Olaf Bartkiewicz 26

ŁKS Łódź - Legia Warszawa 0:8
Jerzy Munik 11, Michał Sparwasser 15, 21, 23, Jakub Kwiatkowski 47, Damian Urban 63, Miłosz Pacek 66, 75

Jagiellonia Białystok - Naki Olsztyn 2:1
Gabor Żukowski 49, Radosław Zyśk 70 - Szymon Dowgiałło 89

Grupa B

W grupie B rozegrano tylko trzy spotkania, bowiem mecz z Warty z Lechem odbędzie się 10 kwietnia. Mecz niepokonanego lidera z wiceliderem będzie hitem tej grupy. Tylko jedną bramkę zobaczyli kibice we Wronkach, gdzie Błękitni musieli uznać wyższość AP Reissa Poznań.

Pierwszą bramkę w Centralnej Lidze Juniorów zdobył Gryf Słupsk, który udał się do Gdańska na mecz Lechią. Już w 10. minucie meczu drużyna Lechii wyszła na prowadzenie po strzale Huberta Bugajewskiego. W dalszej części spotkania biało-zieloni ciągle atakowali i w 24. minucie po świetnej akcji gola zdobył kapitan zespołu Jakub Kałuziński. Minutę po wejściu na boisku bramkę strzelił Tim Schopinski i to nie było ostatnie słowo gospodarzy.

Po paru minutach goście po strzale z dystansu zdobyli piękną bramkę honorową, której autorem był Wojciech Dacków. W ostatnich pięciu minutach trzy znakomite akcje do podwyższenia wyniku mieli zawodnicy Lechii. Najpierw Schopinski minimalnie chybił, następnie po strzale Bugajewskiego Kornel Kaniowski sparował piłkę na poprzeczkę. W ostatniej akcji meczu, po raz drugi w sobotnie popołudnie, golkipera KS Gryfa pokonał Bugajewski i ustalił wynik końcowy spotkania.

Lechia Gdańsk - Gryf Słupsk 4:1
Hubert Bugajewski 10, 90, Jakub Kałuziński 22, Tim Schopinski 68 - Wojciech Dacków 73

Warta Poznań - Lech Poznań 10 kwietnia, 15:30

Arka Gdynia - Pogoń Szczecin 1:5
Maciej Zwoliński 14 - Bartosz Krzysztofek 21, 48, Szymon Cybulski 50, Olaf Korczakowski 68, Jakub Lis 78

Błękitni Wronki - AP Reissa Poznań 0:1
Mateusz Wzięch 85

Grupa C

O miano najlepszej drużyny grupy C walczą dwa śląskie zespoły - Górnik Zabrze i Ruch Chorzów. Smaczku tej rywalizacji dodają antagonizmy występujące między tymi dwoma klubami. Górnik udał się do Wrocławia na mecz ze Śląskiem i trzeba przyznać, że zawodnicy obu drużyn urządzili sobie trening strzelecki. Wynik 6:3 dla zabrzan robi wrażenie, a dla wrocławian była to już trzecia porażka w tym roku. Ruch podejmował przed własną publicznością FC Wrocław Academy i musiał się sporo namęczyć, by trzy oczka zostały na Śląsku.

Odra Opole jest czerwoną latarnią tej ligi i w weekend ponownie zeszła z boiska pokonana. Zagłębie Lubin strzeliło trzy bramki, a gdyby było skuteczniejsze wynik byłby dużo wyższy. W małych derbach Stadion Śląski podejmował Gwarek Zabrze. Bohaterem meczu został Dawid Partyka, którego dwie bramki przesądziły o zwycięstwie gości.

Stadion Śląski Chorzów - Gwarek Zabrze 0:2
Dawid Partyka 12, 61

Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 3:6
Dawid Bąk 2, Kacper Głowieńkowski 11, 53 - Erwin Kołodziejczyk 6, 62, Kamil Grudziński 25, Jan Flak 28, Jakub Okaj 60, Maciej Kowalik 90

Odra Opole - Zagłębie Lubin 0:3
Jakub Siga 44, Jakub Saganowski 46, Bartosz Żyła 63

Ruch Chorzów - FC Wrocław Academy 2:1
Robert Rotuski 3, 26 - Dawid Kromer 62

Grupa D

Korona wygrała na trudnym terenie, była lepsza i udokumentowała to dwoma bramkami po przerwie. W pierwszej połowie mecz był dosyć nerwowy, w drugiej kielczanie udokumentowali swoją wyższość. - Bardzo dużo dały drużynie zmiany jakich dokonaliśmy. Graliśmy konsekwentnie i dało to zamierzone skutki. Najpierw wykorzystaliśmy błąd bramkarza Cracovii, a już w doliczonym czasie gry bardzo ładnego gola strzelił Grzegorz Jagła, który wszedł na boisko dziesięć minut wcześniej – powiedział Michał Gębura, który wspólnie z Markiem Grabą prowadzą zespół Korony.

– Dobrze się nam gra na tym naszym sztucznym boisku – kwituje trener Adam Bukała po zwycięstwie Resovii z Podgórzem Kraków. Sam dodaje, że wynik nie odzwierciedla tego, co działo się na boisku, Mecz był wyrównany, a goście bardzo dobrze poczynali sobie na boisku, ale zawodziła ich skuteczność. Pierwszy gol był dość szczęśliwy, Cholewa próbował dośrodkowywać, a piłkę zniosło do bramki. W 60. minucie doskonałej okazji nie wykorzystali goście i los ich pokarał. Resovia wyskoczyła z kontrą i było 2:0. Trzeci gol, to już sprytnie rozegrany rzut wolny. Warto dodać, że Resovia grała bez swojego kapitana Jakuba Drozda.

- Jak się nie wykorzystuje dogodnych sytuacji bramkowych, to niestety nie można wygrać meczu – mówi ostro Damian Skiba, trener Stali Mielec. Gospodarze do przerwy mieli trzy klarowne okazje na strzelenie bramki, ale zawodzili. Gdy pod koniec meczu w końcu pokonali bramkarza Motoru, wydawało się, że wszystko pójdzie dobrze. Stal jednak nie ustrzegła się błędu i jeden punkt pojechał do Lublina. Najwięcej bramek padło w meczu BKS-u z Wisłą Kraków. Gospodarze byli niegościnni i wygrali z "Białą Gwiazdą" 5:2.

Resovia - Podgórze Kraków 3:0