Centralna Liga Juniorów U-17. Kolejka pod znakiem derbowych starć

red
Centralna Liga Juniorów U-17. Rozgrywki w grupach CLJ U-17 powoli zmierzają ku końcowi. W grupie D padły 3 remisy, a grupa C żyła śląskimi derbami.

Grupa A

Jagiellonia Białystok wygrała przed własną publicznością z Ursusem Warszawa. Triumf białostoczan mógł być okazalszy, ale w ostatnich dwóch minutach meczu warszawianie strzelili dwie bramki. ŁKS Łódź, który jest czerwoną latarnią tej grupy przegrał z Naki Olsztyn 1:2. AKS SMS bez większych problemów poradził sobie z Escolą Varsovia i wygrał 2:0. Prestiżowe derby między Polonią a Legią odbędą się 15 maja.

Jagiellonia Białystok - Ursus Warszawa 4:2
Radosław Zyśk 22 (k), 89, Damian Bieliński 48, Patryk Kapica 57 - Antoni Kozyra 89, Maksymilian Grabowicz 90

ŁKS Łódź - Naki Olsztyn 1:2
Jakub Janik 43 - Szymon Dowgiałło 68, Kacper Nowicki 73

MKS Polonia Warszawa - Legia Warszawa 15 maja, 16:00

AKS SMS Łódź - Escola Varsovia Warszawa 2:0
Mateusz Borcuch 35, Grzegorz Zdrada 74

Grupa B

W grupie B rozegrano tylko dwa spotkania. Bohaterem Wronek został Fabian Grzelka, który zanotował hattrick w drugiej połowie. Zespół Gryfa było stać tylko na trafienie Antoniego Gulbińskiego. Arka Gdynia pokonała AP Reissa Poznań 2:1. Meczem o fotel lidera będzie starcie Lechii Gdańsk z Lechem Poznań.

Grupa C

Ta kolejka w grupie C stała pod kątem derbów miast Zabrze-Chorzów. Ruch podejmował Gwarek i tego spotkania z pewnością nie będzie można zaliczyć do najciekawszych w sezonie. Bezbramkowy remis nie krzywdzi żadnej ze stron. Stadion Śląski podejmował Górnika, a bramki padły na przełomie czterech minut. Jakub Myszor w 57. minucie dał prowadzenie gospodarzom, ale już w 61. minucie wyrównał Erwin Kołodziejczyk.

Ruch Chorzów - Gwarek Zabrze 0:0

Odra Opole - FC Wrocław Academy Wrocław 15 maja, 12:00

Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin 15 maja, 12:00

Stadion Śląski Chorzów - Górnik Zabrze 1:1
Jakub Myszor 57 - Erwin Kołodziejczyk 61

Grupa D

Korona już w czwartej minucie objeła prowadzenie, gdy wyprowadziła błyskawiczną kontrę trzema zawodnikami. Piłkę otrzymał w odpowiednim momencie Jakub Rybus, strzelił precyzyjnie przy słupku i bramkarz Resovii był bez szans. Korona grała bardzo dobrze i w 51 minucie podwyższyła rezultat.

Tym razem bardzo dobrze uderzył po składnej akcji Iwo Kaczmarski i kielczanie byli w dobrej sytuacji. Potem zrobiło się nerwowo, gdyż drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Kiełb. Korona musiała się bronić, ale robiła to umiejętnie, a w końcówce siły się wyrównały, gdyż gracz Resovii również wyleciał z boiska po drugiej żółtej kartce.

Stal Mielec zremisowała przed własną publicznością z Podgórzem Kraków. Takim samym rezultatem zakończyły się derby Lublina. W arcyciekawych derbach Krakowa Cracovia podzieliła się punktami z Wisłą.

Stal Mielec - Podgórze Kraków 1:1