Centralna Liga Juniorów U-18. 20. kolejka przebiegła pod znakiem remisów

red
Centralna Liga Juniorów U-18. W ten weekend rozegrano tylko pięć spotkań, bowiem z powodu występów reprezentacji niektóre kluby były pozbawione swoich najlepszych zawodników i ich spotkania zostały przełożone. Ciekawostka? Aż cztery z nich zakończyły się podziałem punktów.

Zmagania 20. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18 stały pod znakiem hitowego starcia Zagłębia Lubin z Koroną Kielce. – Byliśmy zespołem lepszym i mieliśmy naprawdę dużo bramkowych okazji. Zagłębie oddało tylko trzy strzały na naszą bramkę. Dwa zakończyły się golami, a raz był słupek – ocenił mecz Marek Mierzwa, trener Korony. Jego zespół od początku zaczął szturm na bramkę Zagłębia, uderzali Długosz, Rogoziński i Dawid Lisowski, ale piłka nie chciała wpaść do bramki. Udało się to natomiast gospodarzom w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, gdy po rzucie wolnym podyktowanym za wątpliwy faul Osobiński odbił piłkę przed siebie, doskoczył do niej jeden z graczy Zagłębia i było 1:0.

Po przerwie Korona ruszyła do kolejnych ataków, ale znów brakowało skuteczności. W 55 minucie gospodarze wyprowadzili kontrę i znów Osobiński musiał wyciągać piłkę z siatki. Korona szybko zdobyła kontaktowego gola, gdy w polu karnym sfaulowany został Wiktor Długosz i sam wymierzył sprawiedliwość, a wyrównującą w końcówce bramkę dał jej Petrović. - W końcówce mieliśmy jeszcze kilka okazji, ale w doliczonym czasie miało też Zagłębie. Na szczęście dla nas był tylko słupek – stwierdził trener Marek Mierzwa.

Kolejnym elektryzującym starciem w tej kolejce był mecz Legii Warszawa z Lechem Poznań. Żadna z drużyn nie chciała stracić bramki i dominowała gra w środku boiska. Po niemrawej pierwszej części gry do pracy zabrali się goście z Poznania, którzy dzięki trafieniu Kacpra Giełzaka objęli prowadzenie. Niestety dla nich Legia miała w swoich szeregach Ariela Mosóra, który błyskawicznie odpowiedział na trafienie "Kolejorza". Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i drużyny podzieliły się punktami.

Niespodzianką zakończyło się starcie Motoru Lublin ze Śląskiem Wrocław. Faworyzowani wrocławianie udali się w daleką podróż w jednym celu - zdobycia trzech oczek. Jakże wielkie musiało być ich zdziwienie, gdy to Motor objął prowadzenie po bramce z rzutu karnego Kamila Kumocha. Na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Luigi D'Apollonio podwyższył prowadzenie lublinian, a gości było stać na honorową bramkę Bruno Wacławka w ostatniej minucie meczu.

Do Krakowa przyjechał zespół GKS-u Bełchatów, który walczy o utrzymanie, a punkty są dla niego niczym tlen. Faworytem tego starcia była Cracovia i mecz ułożył się dla niej bardzo dobrze, bowiem w 33. minucie Matheus Santos otworzył wynik meczu. Ku uciesze gości już pięć minut później Damian Warencki wyrównał stan meczu, który utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Aż sześć bramek zobaczyli kibice zgromadzeni na stadionie w Gdyni, gdzie miejscowa Arka podejmowała Ruch Chorzów. Gospodarze dzięki bramce Mateusza Stępnia w 6. minucie objęli prowadzenie. Goście odpowiedzieli jeszcze przed przerwą za sprawą Jana Pedy. Po przerwie zapanowała radość na ławce gości, bowiem Kamil Swikszcz pokonał goalkeepera gdynian. Gospodarze nie dali za wygraną i w 75. minucie prowadzili 3:2. "Niebiescy" dzielnie walczyli do końca i to im się opłaciło, bowiem w 83. minucie Adrian Dąbrowski ustalił wynik meczu na 3:3.

Komplet wyników:

Legia Warszawa - Lech Poznań 1:1
Ariel Mosór 67 - Kacper Giełzak 65

Pogoń Szczecin - Wisła Kraków 1 maja, 11:00
w pierwotnym terminie (23 marca, 11:00) odwołany z powodu powołania zawodników do reprezentacji narodowych

Motor Lublin - Śląsk Wrocław 2:1
Kamil Kumoch 60 (k), Luigi D'Apollonio 87 - Bruno Wacławek 90

Elana Toruń - Escola Varsovia Warszawa 10 kwietnia, 16:00

Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze 3 kwietnia, 14:30
na bocznym boisku / w pierwotnym terminie (23 marca, 13:30) odwołany z powodu powołania zawodników do reprezentacji narodowych

Zagłębie Lubin - Korona Kielce 2:2
Kacper Lepczyński 45, Jakub Malec 55 - Wiktor Długosz 57 (k), Zvonimir Petrović 85

Cracovia - GKS Bełchatów 1:1