Centralna Liga Juniorów U-18. Ciekawe rozstrzygnięcia po półmetku sezonu

PI
Przerwa reprezentacyjna nie oznacza, że Centralna Liga Juniorów przestała grać. Wręcz przeciwnie! W 16. kolejce doszło do ciekawych meczów, w których padło wiele zaskakujących wyników.

Na najciekawsze starcie 16. kolejki zapowiadał się mecz w Białymstoku. Na Podlasie wybrał się Lech Poznań z jasnym celem - zdobycia trzech punktów. Dodatkowo goście byli wzmocnieni zawodnikami drugiej drużyny, którzy w poprzednim sezonie zdobyli mistrzostwo Centralnej Ligi Juniorów. Czy to było widać na boisku? Ku uciesze miejscowych kibiców nie, a gospodarze rozegrali zaskakująco dobre zawody. Po dziesięciu minutach zawodów było już 2:0 dla Jagiellonii i wydawało się, że Lech już się nie podniesie.

Na drugą część gry Lech wyszedł odmieniony i w 53. minucie za sprawą Filipa Szymczaka zdobył kontaktową bramkę. Podopieczni Bartosza Bochińskiego dominowali, a w 90. minucie doprowadzili do wyrównania. Tego było im mało i zapomnieli o defensywie. W ostatniej akcji meczu nadziali się na kontratak gospodarzy, a trafienie Macieja Bortniczuka zapewniło Jadze trzy oczka.

Korona Kielce udała się do Bełchatowa, by rozegrać spotkanie z miejscowym GKS-em. Podopieczni trenera Marka Mierzwy rozegrali kolejne dobre spotkanie, odnieśli zasłużone zwycięstw, a gole strzelali po stałych fragmentach gry. - Mieliśmy ich naprawdę dużo na początku meczu i w drugiej połowie. Przez pierwsze 20 minut mieliśmy zdecydowaną przewagę ,a pierwszego gola strzeliliśmy po tym jak Dawid Lisowski dośrodkował z rzutu wolnego i Bartek Gawlik z bliska trafił piłką do siatki. Potem mecz się trochę wyrównał, ale w drugiej połowie znów kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku, stwarzaliśmy okazje i kolejny gol był tylko kwestią czasu – wyjaśnia Marek Mierzwa, trener Korony. Kielczanie umocnili się na fotelu lidera, mimo że mają jeden mecz rozegrany mniej.

Na łatwe zwycięstwo liczyli w Warszawie. Podopieczni Marka Saganowskiego podejmowali Motor Lublin, który znajduje się w strefie spadkowej. Gospodarze mieli niespodziewane problemy, a wynik meczu otworzyła dopiero samobójcza bramka Jakuba Futrzyńskiego. Goście odpowiedzieli bramką Kamila Kumocha z rzutu karnego, ale cztery minuty później trafił Łukasz Zjawiński i wydawało się, że komplet punktów zgarnie Legia. Nic bardziej mylnego, bowiem w 89. minucie ponownie rzut karny wykorzystał Kamil Kumoch i niespodzianka stałą się faktem.

Niespodziewanie punkty straciła Pogoń Szczecin. Znajdujący się na trzecim miejscu Portowcy udali się do Torunia na mecz z ostatnią w tabeli Elaną. Gospodarze wysoko postawili poprzeczkę i sprawili niemałą niespodziankę. Remis z Pogonią może okazać się punktem zwrotnym dla Torunian.

Wielkie strzelanie urządzili sobie gracze Zagłębia i Wisły. Wicelider z Lubina mocno się zdziwił, gdy Arkadiusz Kasia w 5. minucie otworzył wynik spotkania. W 19. minucie Kacper Laskoś podwyższył prowadzenie Białej Gwiazdy. Krótko po rozpoczęciu drugiej części gry ponownie na listę strzelców wpisał się Kasia. Gospodarze nie złożyli broni i gonili wynik, a spotkanie ostatecznie zakończyło się zwycięstwem Wisły 4:3.

Pewne zwycięstwo odniósł wrocławski Śląsk, który nie miał najmniejszych problemów z Cracovią. Gospodarze rozegrali słabe spotkanie, a Śląsk potwierdził dobrą formę - w końcu było to jego czwarte z rzędu zwycięstwo.

Po 16. kolejkach liderem jest Korona Kielce, która ma trzy punkty przewagi nad Zagłębiem i sześć nad Pogonią oraz jedno spotkanie rozegrane mniej. Bardzo ciekawie wygląda sytuacja na dole tabeli. Ostatnia Elana traci sześć oczek do bezpiecznego Górnika Zabrze. Zagrożone spadkiem są jeszcze drużyny GKS-u Bełchatów, Ruchu Chorzów i Motoru Lublin, ale straty punktowe są tak małe, że wszystkie dołujące ekipy mogą uniknąć degradacji.