Centralna Liga Juniorów U-18. Fantastyczny powrót Śląska, pewne zwycięstwo lidera i piękne bramki

red
Centralna Liga Juniorów U-18. Korona Kielce zdemolowała Elanę Toruń, Śląsk Wrocław wrócił z dalekiej podróży, a kapitalną bramkę przeciwko Arce zdobył Daniel Pik. 22. kolejka Centralnej Ligi Juniorów przyniosła sporo emocji.

Trwa kapitalna seria Korony, która na wiosnę z pięciu meczów cztery wygrała i jeden zremisowała. Podopieczni trenera Marka Mierzwy wciąż z wielką przewagą prowadzą w tabeli i wielkimi krokami zbliżają się do mistrzostwa Polski. Pierwszego gola zdobył Artur Piróg, który otrzymał bardzo dobre podanie od Szelągowskiego. W 20. minucie Korona wykorzystała kolejną kontrę po strzale Dawida Lisowskiego, a tym razem asystę zaliczył Piróg.

W 50. minucie trzeciego gola strzelił po indywidualnej akcji Piróg, a w końcówce szalał Dawid Szelągowski, który rozkręcał się z każdą minutą i dwa razy wpisał się na listę strzelców. Wygrana Korony mogła być jeszcze bardziej okazała, ale w 70 minucie po strzale Oskara Sewerzyńskiego piłka trafiła w poprzeczkę. Kielczanie odnieśli w Toruniu efektowną wygraną i pokazali bardzo dobrą formę.

Tempa nie zwalnia wicelider z Wrocławia, który udał się do Wronek na mecz z Lechem Poznań. Gospodarze po 24 min prowadzili już 2:0, ale to nie podcięło skrzydeł "Wojskowym", którzy jeszcze przed przerwą nie tylko wyrównali, ale nawet wyszli na prowadzenie. Bramki dla WKS-u zdobywali Tomasz Mamis, Patryk Ostrowski i Aleksander Paluszek - najskuteczniejszy obrońca w całej Centralnej Lidzie Juniorów.

Trzecie miejsce na podium zachowało Zagłębie Lubin, które podejmowało na własnym boisku Ruch Chorzów. Goście walczą o utrzymanie i w każdym meczu muszą punktować. Faworyt objął prowadzenie już w 7. minucie za sprawą Błażeja Czubana. Gdy wydawało się, że trzy punkty zostaną na Dolnym Śląsku Jan Peda trafił do siatki "Miedziowych" i zapewnił drużynie z Chorzowa bardzo cenny punkt.

W Lublinie odbyło się bardzo ważne spotkanie w kontekście walki o utrzymanie. Znajdujący się w strefie spadkowej Motor podejmował będący tuż przed nim Górnik Zabrze. O wyniku przesądziły rzuty karne, a podział punktów nie zadowolił żadnej z drużyn. Górnik ma do rozegrania jedno zaległe spotkanie, ale w potyczce z Koroną Kielce nie będzie faworytem.

Do bardzo prestiżowej potyczki doszło w Warszawie, gdzie Legia podejmowała Wisłę Kraków. Obie drużyny miały na swoim koncie po 36 punktów, a stawką tego meczu był awans na czwartą pozycję w tabeli. Ku zaskoczeniu gospodarzy to Wisła przejęła inicjatywę i dyktowała warunki na boisku. Bohaterem "Białej Gwiazdy" został Emmanuel Kumah, który jeszcze przed przerwą zdobył dwie bramki. Po przerwie jedno trafienie dołożył Arkadiusz Kasia i trzy punkty pojechały do Krakowa.

Escola Varsovia udała się do Szczecina na mecz z wymagającą Pogonią. Faworytem meczu byli gospodarze i rozpoczęli go wyśmienicie. W 8. minucie do własnej bramki trafił Stanisław Muniak. Escola dążyła do zdobycia wyrównującej bramki, ale nie potrafiła przełamać dobrze dysponowanej defensywy "Portowców". Gospodarze mądrze dysponowali siłami, a w 83. minucie zadali decydujący cios za sprawą Huberta Turskiego. Dzięki trzem punktom Pogoń wyprzedziła w tabeli Legie i znajduje się na piątym miejscu.

Przed bardzo trudnym zadaniem stanął GKS Bełchatów, który zmierzył się z Jagiellonią Białystok. Zespół z województwa łódzkiego walczy o utrzymanie i do bezpiecznej pozycji traci osiem punktów. Jagiellonia nie jest jeszcze pewna utrzymania, ale dysponuje sporą jakością, co potwierdziła w tym starciu. Bełchatowianie objęli prowadzenie już w 2. minucie meczu, ale później strzelali już tylko gospodarze. Wynik 4:1 robi wrażenie, a GKS jest już jedną nogą poza Centralną Ligą Juniorów.

Cracovia cały czas może myśleć o wdrapaniu się na najniższy stopień podium. Stało się tak dzięki zwycięstwu z Arką Gdynia, która znajduje się nad strefą spadkową, ale ma tylko dwa oczka przewagi nad Motorem. Pierwsze skrzypce grał Daniel Pik, który strzelił dwie bramki, a jedna z nich była przedniej urody.