Centralna Liga Juniorów u18. Korona Kielce wygrała u siebie z Zagłębiem Lubin

Damian Wiśniewski
Korona Kielce
Piłkarze Korony Kielce zanotowali zwycięstwo w Centralnej Lidze Juniorów u18. Żółto-czerwoni pokonali w roli gospodarzy Zagłębie Lubin.

Korona Kielce - Zagłębie Lubin 2:0 (1:0)
Bramki:
Szymon Płocica 37, Miłosz Strzeboński 76
Korona: Drej - Zwoźny, Kiełb, Kośmicki, Cukrowski - Świecarz, Kośmider, Grabarczyk, Strzeboński, Majewski - Płocica.
Zagłębie: Steffen - Karasiński, Bukowski, Posmyk, Sochań - Kocaba, Kruszelnicki, Górski, Nowak, Nagrodzki - Sławiński.

Dla kieleckiego zespołu była to trzecia wygrana w dziewiątym meczu Centralnej Ligi Juniorów w sezonie 2020/2021.

Jako pierwsi blisko strzelenia gola byli zawodnicy gości, ale Mikołaj Drej skutecznie interweniował po uderzeniu Pawła Kruszelnickiego. W 37. minucie gry kielczanie objęli prowadzenie. Po podaniu z prawej strony boiska od Szymona Majewskiego piłkę do bramki rywali wpakował Szymon Płocica.

Goście kończyli mecz w dziesiątkę po tym, jak czerwoną kartkę w 68. minucie zmagań dostał Milan Posmyk. Korona to wykorzystała, bo niemal kwadrans przed końcem meczu wynik na 2:0 podwyższył Miłosz Strzeboński, który po podaniu z głębi boiska minął obrońcę i pokonał bramkarza.

Dzięki temu triumfowi Korona ma na koncie już dziesięć punktów i awansowała na jedenastą lokatę w tabeli.