Centralna Liga Juniorów U-18. Niespodzianka w Gdyni i hit kolejki we Wrocławiu. Podsumowanie 21. kolejki CLJ

red
Polska Press
Centralna Liga Juniorów U-18. Hattrick Wiktora Długosza, wielkie emocje we Wrocławiu i arcyważne zwycięstwo Ruchu Chorzów. Sporo działo się w 21. kolejce CLJ U-18.

Walcząca o utrzymanie Arka Gdynia podejmowała przed własną publicznością Legie Warszawa. Faworytem była drużyna ze stolicy, lecz boisko pokazało coś innego. Dobrze dysponowani gospodarze objęli prowadzenie za sprawą Mateusza Zbiranka. W 61. minucie Jakub Wilczyński podwyższył wynik na 2:0, który utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego. Dzięki tej wygranej gdynianie awansowali na dziesiąte miejsce w tabeli.

Mecz czołowych drużyn juniorskich w kraju wzbudził spore zainteresowanie menadżerów i kilku zasiadło na trybunach stadionu przy ul. Szczepaniaka w Kielcach. Między innymi Jacek Bąk, wielokrotny reprezentant Polski i inny były reprezentant kraju i były kapitan Korony – Paweł Golański. Goście strzelili gola w 38 minucie po składnej akcji, ale cztery minut potem do remisu doprowadził Długosz ładnym strzałem z rzutu wolnego. W 52 minucie popularny Długi wyprowadził kielczan na prowadzenie, gdy po dobrym dograni ze środka wyszedł sam na sam i pokonał bramkarza Jagi, a w 62 pokonał go po raz trzeci, gdy wykorzystał rzut karny po faulu na Dawidzie Lisowskim.

- Robię co do mnie należy. Najważniejsze, że drużyna wygrała – stwierdził skromnie Wiktor. - Długi zrobił to co do niego należy, to dobry ofensywny piłkarz. Ale trzeba też podkreślić, że cały zespół stanął na wysokości zadania. Wygraliśmy zasłużenie, kontrolowaliśmy mecz - przyznał Marek Mierzwa, trener Korony.

Arcyważne zwycięstwo odniósł chorzowski Ruch, który podejmował faworyzowaną Cracovię. Goście objęli prowadzenie dzięki trafieniu Daniela Pika. Później strzelali już tylko gospodarze, a Jan Peda w 90. minucie zapewnił "Niebieskim" zwycięstwo. Trzy punkty z pewnością wprowadzą do zespołu sporo optymizmu w długiej walce o utrzymanie.

Trzecie miejsce na podium obroniło Zagłębie Lubin, które udało się do Bełchatowa na mecz z walczącym o pozostanie w lidze GKS-em. Goście mieli spore problemy ze sforsowaniem linii obrony "Brunatnych", ale w ich szeregach był Bartosz Zynek, którego dwie bramki zapewniły "Miedziowym" trzy oczka.

Do wicelidera z Wrocławia przyjechała piąta przed tą kolejką Pogoń Szczecin. To spotkanie było zapowiadane jako hit 21. kolejki i nie zawiodło naszych oczekiwań. Gospodarze dzięki bramce Patryka Ostrowskiego objęli prowadzenie. Krótko po wznowieniu gry w drugiej połowie do siatki "Portowców" trafił Tomasz Mamis. Goście na kwadrans przed końcem złapali kontakt, a w 87. minucie Krystian Rybicki doprowadził do wyrównania. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów Cyprian Poniedziałek zapewnił trzy punkty Śląskowi.

Górnik Zabrze lepiej nie mógł rozpocząć starcia z Elaną Toruń. W 1. minucie Krzysztof Kubica trafił do siatki i "ustawił' to spotkanie. Chwilę później Kamil Lukoszek podwyższył prowadzenie "Górników", na które odpowiedział Bartosz Boniecki. Ostatnie słowo należało do gospodarzy, którzy za sprawą Jana Borka ustalili wynik meczu.

W prestiżowym starciu Wisła Kraków grała z Lechem Poznań i nie okazała się gościnna. Dzięki bramkom Daniela Morysa i Szymona Jeziorskiego "Biała Gwiazda" dopisała do swojego bilansu trzy oczka. Jedynym meczem, w którym nie padła ani jedna bramka było starcie Escoli Varsovii z Motorem Lublin.

Liderem tabeli jest Korona Kielce, która ma na swoim koncie 48 punktów i jedno spotkanie rozegrane mniej. Drugi Śląsk ma osiem punktów straty, a z oczkiem mniej ligowe podium zamyka lubińskie Zagłębie. Tabele zamyka Elana Toruń, która zdobyła zaledwie 11 oczek.