Centralna Liga Juniorów U-18. Powrót rozgrywek po zimowej przerwie. Kto udanie rozpoczął 2019 rok?

red
Centralna Liga Juniorów U-18. Hitowe starcie w Warszawie, wielkie emocje w Warszawie i wysokie zwycięstwo Śląska. Pierwsza kolejka po zimowej przerwie przyniosła ciekawe rozwiązania.

Lider z Kielc udał się w daleką podróż do Gdyni, by zmierzyć się z miejscową Arką. Obu drużynom przyświecają zupełnie inne cele, bowiem Korona walczy o końcowy triumf, a Arka ma tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową. Takiej różnicy poziomów nie było widać na boisku. Korona świetnie rozpoczęła spotkanie i po dziesięciu minutach wygrywała 2:0. Gospodarze zdołali wyrównać jeszcze przed przerwą, a gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem Mateusz Sowiński przechylił szalę zwycięstwa na korzyść gości z Kielc.

W Warszawie rozegrano spotkanie sąsiadów w tabeli, którzy nie zaprzestali marzyć o wyprzedzeniu Korony. Legia podejmowała Pogoń, a mecz rozstrzygnęła jedyna bramka w meczu, którą zdobył Kacper Cichoń. "Portowcy" zrównali się punktami z warszawiakami i do drugiego Śląska tracą zaledwie dwa oczka, który żeby utrzymać się na podium musiał wygrać w Białymstoku. I to uczynił w stylu bardziej niż przekonującym. Wygrana 4:0 z Jagiellonią robi wrażenie i podsumowuje dobrze przepracowany okres przygotowawczy we Wrocławiu.

Jedną bramkę zobaczyli kibice w Lublinie, gdzie Motor musiał uznać wyższość Lecha Poznań. Ostatnia w tabeli Elana Toruń, która odniosła zaledwie dwa zwycięstwa w 18 meczach musiała przełknąć gorycz porażki z krakowską Wisłą. Torunianie objęli prowadzenie, ale goście wyrównali w 44. minucie. Druga połowa przebiegała pod dyktando "Białej Gwiazdy", która ostatecznie wygrała 3:1.

Efektowne zwycięstwo odniosła Cracovia. W zespole znalazło się kilku zawodników, którzy są w orbicie zainteresowań trenera Michała Probierza i trenują z pierwszą drużyną. Piłkarska jakość młodych „Pasów” znalazła potwierdzenie na boisku. Dominacja miejscowych została potwierdzona indywidualną akcją Stachery, którą zakończył pewnym strzałem. Spore ożywienie wniósł do gry Pik, który ma już kilka występów w ekstraklasie na koncie. Był nie do upilnowania dla rywali. Wprowadzony do gry Biernat był bliski powodzenia, ale zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem. Ale minutę później też cieszył się z bramki, bo po akcji Rakoczego, rozgrywający gospodarzy tak idealnie wyłożył mu piłkę, że pozostało mu tylko skierować ją do pustej bramki.

Drużyna Ruchu Chorzów grająca w Centralnej Lidze Juniorów poszła w ślady pierwszego zespołu "Niebieskich". W trakcie zimowych sparingów chorzowscy juniorzy nie przegrali żadnego meczu, a na inaugurację ligowych zmagań ulegli GKS Bełchatów 2:3, choć do przerwy prowadzili w tym spotkaniu 2:0. Po tym meczu Ruch spadł na przedostatnie miejsce w tabeli.

Znajdujące się na trzecim miejscu Zagłębie Lubin przegrało z warszawską Escolą. Gospodarze prowadzili 2:1, ale goście mieli w swoim składzie Stanisława Muniaka, który zanotował hattrick i został bohaterem swojej drużyny.