Centralna Liga Juniorów U-18. Ruch Chorzów i Górnik Zabrze nie odpuszczają w walce o utrzymanie

Marcin Szczepański
Wojciech Wojtkielewicz
Centralna Liga Juniorów U-18. Poznaliśmy rozstrzygnięcie na szczycie, ale wciąż w grze o utrzymanie pozostaje kilka drużyn. Świetną serie notuje chorzowski Ruch, który wygrał piąty mecz z rzędu.

Ze zwycięskiej ścieżki nie schodzi Korona Kielce. W porównaniu z ostatnim meczem ze Śląskiem Wrocław, w którym Korona wygrała w Kielcach 3:0 i przypieczętowała mistrzostwo Polski, w składzie kielczan było aż dziewięć zmian! Nie przeszkodziło to jednak kielczanom odnieść kolejnego efektownego zwycięstwa, wciąż są niepokonani w tym roku i prowadzą w tabeli z dużą przewagą.

Losy meczu były już w zasadzie rozstrzygnięte do przerwy. Pierwszego gola strzelił Mateusz Sowiński, który wyszedł sam na sam i nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Drugiego strzelił po ładnym uderzeniu z 16 metrów Zvonimir Petrović, a jeszcze przed przerwą dobrze wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego Gracjan Kloc i było 3:0. Wynik po przerwie ustalił z rzutu karnego Petrović, po tym jak był faulowany w polu karnym i pewnie wykorzystał jedenastkę.

Ubiegłoroczny mistrz, Lech Poznań podejmował we Wronkach Arkę Gdynia. Walczący o utrzymanie goście zagrali całkiem dobre spotkanie i zasłużenie zainkasowali trzy oczka. Poznaniacy tym meczem tylko potwierdzili fatalną dyspozycje, którą prezentują przez cały sezon, a 10. miejsce w tabeli zdecydowanie nie oddaje potencjału tej drużyny. Natomiast Arka zapewniła sobie utrzymanie na poziomie centralnym.

Tempa nie zwalnia Ruch Chorzów, który wygrał piąty mecz z rzędu. Podopieczni trenera Ireneusza Psykały walczą o utrzymanie i może się okazać, że ich zryw nastąpił zbyt późno. Tym razem pojechali do Krakowa na mecz z niewygodną Wisłą i strzelili "Białej Gwieździe" dwie bramki. O utrzymanie walczy inna śląska marka - Górnik Zabrze, którzy udali się do Warszawy na mecz z Legią. Spotkanie przebiegło pod dyktando gości, którzy nadspodziewanie łatwo wygrali 3:0.

Prawie pewny drugiego miejsca w tabeli Śląsk Wrocław podejmował GKS Bełchatów. Bohaterem wrocławian został Kacper Głowieńkowski, który w pierwszej połowie zanotował hattricka, a Tomasz Mamis dołożył dwa trafienia. Dla gości honorową bramkę strzelił Damian Michalak. W Szczecinie doszło do starcia Pogoni z Cracovią. Czwarte w tabeli "Pasy" dużo lepiej spisują się w meczach z drużynami będącymi w górnej połówce tabeli i tak też było w tym starciu. Podopieczni Kordiana Wójsa aż czterokrotnie trafiali do siatki gospodarzy, a łupem bramkowym podzielili się Krystian Bracik i Remigiusz Biernat.

Zagłębie Lubin udało się do Lublina na mecz ze zdegradowanym już Motorem i przybili gwóźdź do trumny gospodarzy. Jedyną bramkę zdobył Bartosz Białek, a trzy oczka praktycznie zapewniły "Miedziowym" miejsce na najniższym stopniu podium. Walcząca o czwartą lokatę Jagiellonia Białystok grała w Toruniu z pogodzoną z losem Elaną i bez problemów dopisała do swojego dorobku trzy oczka.