Centralna Liga Juniorów U-18. Śląsk Wrocław samodzielnym liderem, niespodziewane porażki Wisły Kraków i Legii Warszawa

Maciej Pietrasik
Wisła Kraków przegrała w derbach z Cracovią 0:1 w meczu 4. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18. Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Centralna Liga Juniorów U-18. Piłkarze Śląska Wrocław jako jedyni mają komplet zwycięstw w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-18. Piłkarze z Dolnego Śląska wciąż nie stracili nawet gola. Dość niespodziewanie po raz pierwszy przegrali zawodnicy Legii Warszawa oraz Wisły Kraków. Pierwsi ulegli na własnym boisku UKS-owi SMS-owi Łódź, drudzy w derbach miasta okazali się słabsi od Cracovii.

Przed czwartą kolejką pięć drużyn mogło poszczycić się mianem niepokonanych. Teraz to już tylko dwie ekipy, ale jedną z nich jest Zagłębie Lubin, które do tej pory rozegrało zaledwie dwa spotkania. Mecz "Miedziowych" z Jagiellonią Białystok przełożony został bowiem na 23 września.

Drugim zespołem bez porażki jest lider - Śląsk Wrocław. Młodzi zawodnicy z Dolnego Śląska mierzyli się w sobotę z Lechem Poznań, który wcześniej także nie przegrał. Tym razem "Kolejorz" musiał uznać wyższość rywali, choć trzeba przyznać, że piłkarze z Wielkopolski postawili wrocławianom najtrudniejsze zadanie z wszystkich dotychczasowych rywali. O wyniku przesądziła bramka Huberta Konstantego z 15. minuty. Śląsk wygrał 1:0 i nadal nie tylko nie stracił punktów, ale na dodatek w czterech meczach zachował czyste konto.

Kontaktu z liderem nie utrzymała Wisła Kraków. Do tej pory "Biała Gwiazda" wygrywała mecz za meczem, lecz tym razem dość niespodziewanie musiała uznać wyższość Cracovii. W prestiżowych derbach "Pasy" zwyciężyły 1:0. Pierwszą porażkę poniosła również Legia Warszawa. Piłkarze ze stolicy mierzyli się z UKS-em SMS-em Łódź. Zaczęli to starcie lepiej, do przerwy prowadzili jedną bramką, ale ostatnie słowo należało do gości. W końcówce meczu łodzianie dwukrotnie pokonali bramkarza "Wojskowych" i mogli świętować wygraną, która pozwoliła im wskoczyć na najniższy stopień podium.

Jedyną drużyną bez choćby jednego punktu pozostaje Arka Gdynia. Piłkarze z Trójmiasta czterokrotnie musieli uznać wyższość innych drużyn, choć akurat w ostatnim spotkaniu z Górnikiem Zabrze byli bardzo bliscy remisu. Śląski zespół drogę do siatki znalazł dopiero w 90. minucie, gdy Kosma Zawada wykorzystał rzut karny. Drugi z zabrzańskich zespołów, Gwarek, sprawił małą niespodziankę, remisując na wyjeździe z Koroną Kielce. Wciąż znajduje się jednak w strefie spadkowej.

W końcówce stawki znajdują się także Lechia Gdańsk oraz Pogoń Szczecin. Ten pierwszy zespół przegrał 0:1 z krakowskim Hutnikiem. "Portowcy" poszli natomiast na wymianę ciosów z Escolą Varsovia Warszawa. W ciągu niespełna 20 minut zobaczyliśmy aż cztery gole w stolicy. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2, co dało młodym zawodnikom "Dumy Pomorza" pierwszy punkt w całych rozgrywkach.

Hubert Konstanty 15' (k.)

Escola Varsovia Warszawa - Pogoń Szczecin 2:2 (0:0)
Cezary Polak 66', Adrian Bielka 80' - Fabian Grzelka 63', 82'

Przed niektórymi zespołami bardzo intensywny tydzień. W środę dojdzie bowiem do zaległych meczów trzeciej serii gier - Pogoń Szczecin podejmie Legię Warszawa, a Cracovia zmierzy się z Zagłębiem Lubin. W sobotę poważniejszą przeszkodę napotka być może Śląsk Wrocław. Na Oporowską przyjedzie Korona Kielce, która zajmuje w tej chwili czwarte miejsce. Wisła Kraków postara się zrehabilitować za ostatnią porażkę meczem z Jagiellonią w Białymstoku. UKS SMS Łódź zagra z kolei z Escolą Varsovia Warszawa.