Wojciech Konończuk
U siebie Jagiellonia wygrała latem z Miedzią 4:0. w rewanżu białostoczanie też byli lepsi od rywali z Legnicy. jagiellonia.pl
Udanie rundę wiosenną Centralnej Ligi Juniorów U-19 zainaugurowali piłkarze Jagiellonii Białystok. Żółto-Czerwoni wygrali na wyjeździe 3:2 z zamykającą tabelę Miedzią Legnica. O zwycięstwie przesądził gol strzelony pięć minut przed końcem spotkania przez Kamila Andrzejkiewicza.

- Mecz był nerwowy, chaotyczny, z naszą dużą przewagą, co jednak niekoniecznie przełożyło się na dużą liczbę sytuacji podbramkowych - ocenia w klubowych mediach trener Jagiellonii Marek Wasiluk.

Miedź - Jagiellonia 2:3. Akcje warte oglądania

Spotkanie zaczęło się dobrze dla gospodarzy, którzy po stałym fragmencie gry objęli prowadzenie. Szybko wyrównał Damian Wojdakowski, a na początku drugiej połowy kolejnego gola dla Jagi strzelił Alan Rybak. Niestety, w 83. minucie, znów po stałym fragmencie gry, Miedź wyrównała. Na szczęście ostatnie słowo należało do białostoczan, a trafienie Andrzejkiewicza pozwoliło zgarnąć cała pulę.

- Przeprowadziliśmy piękne akcje bramkowe, które zasługuje na dużą pochwałę. Były one okraszone fantastycznymi podaniami i świetnym wykończeniem, po prostu były warte oglądania - podsumowuje trener Wasiluk.

18 marca Jagiellonia zagra u siebie z Escolą Varsovią. Początek spotkania o godz. 12 na stadionie przy ul. Elewatorskiej 4.

WYNIKI 18. KOLEJKI

• Miedź Legnica - Jagiellonia Białystok 2:3 (1:1). Bramki: 1:0 - Trawiński (4), 1:1 - Wojdakowski (21), 1:2 - Rybak (51), 2:2 - Goszczyński (83), 2:3 - Andrzejkiewicz (86).
  • Jagiellonia: Piekutowski - Zabielski, Krasiewicz, Skowronek (46. Burkowski), Jaroszuk (46. Kruszewski), Ziętek (50. Lipiński), Bernatowicz, Wojdakowski (Andrzejkiewicz), Żakiewicz (65. Dąbrowski), Ptasiński, Rybak (87. Demiańczuk).
  • Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 1:1, Legia Warszawa - Cracovia Kraków 0:1, Lech Poznań - Lechia Gdańsk 3:2, Arka Gdynia - Górnik Zabrze 0:2, Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa 3:1.
  • Mecze przerwane z powodu śnieżycy: Wisła Kraków - MKS Polonia Warszawa, Wisła Kraków - MKS Polonia Warszawa.