Bartosz Karcz
Anna Kaczmarz
Wisła Kraków nie dała rady w meczu Centralnej Ligi Juniorów Zagłębiu i przegrała w Lubinie 0:2. Krakowianie mieli swoje okazje na gole, ale „Miedziowi” dobrze się bronili, a w końcówkach obu części meczu wyprowadzali skuteczne ataki.

WISŁA KRAKÓW. Najbogatszy serwis w Polsce o piłkarskiej drużynie "Białej Gwiazdy"

Wiślacy mieli świadomość, że wygrana w Lubinie da im powrót na pierwsze miejsce w tabeli Centralnej Ligi Juniorów. Oba zespoły to zresztą ścisła czołówka CLJ w tym sezonie. Mecz miał wyrównany przebieg, ale liczyła się skuteczność, a ta była po stronie gospodarzy.

W pierwszej połowie obie drużyny miały swoje szanse, ale długo utrzymywał się wynik bezbramkowy. W ostatniej akcji przed przerwą błysnął Oliwer Sławiński, który w dość łatwy sposób ograł Daniela Hoyo-Kowalskiego i ładnym strzałem pokonał bramkarza „Białej Gwiazdy”.

W drugiej połowie atakowali głównie goście, którzy stworzyli sobie kilka naprawdę dobrych sytuacji na wyrównanie. Zagłębie kilka razy było w poważnych opałach, gospodarze wybijali nawet piłkę z linii bramkowej. W samej końcówce znów jednak pokazał się z dobrej strony Olwier Sławiński, który po kontrataku znalazł się w sytuacji sam na sam z Miłoszem Jaskułą i nie dał szans bramkarzowi Wisły. W ten sposób przypieczętował wygraną Zagłębia. Taki wynik meczu sprawił również, że lubinianie wyprzedzili „Białą Gwiazdę” w tabeli. Ta ostatnia spadła na trzecie miejsce.

Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Sławiński 45, 2:0 Sławiński 81.

Wyniki innych środowych meczów Centralnej Ligi Juniorów U-18: Hutnik Kraków - Lech Poznań 0:1, UKS SMS Łódź - Jagiellonia Białystok 1:1, Legia Warszawa - Arka Gdynia 2:2.

Dwie wygrane Wisły Kraków w CLJ U-17 i U-15

Lepiej od starszych kolegów poszło wiślakom w młodszych rocznikach Centralnej Ligi Juniorów. Wisła U-17 rozgromiła na swoim terenie 6:0 Karpaty Krosno, natomiast Wisła U-15 pokonała na wyjeździe AP TOP 54 Biała Podlaska 3:2.