Centralna Liga Juniorów: wysokie zwycięstwo Cracovii z Progresem Kraków

Jerzy Filipiuk
Sebastian Strózik strzelił bramkę na 4:0 dla Cracovii
Sebastian Strózik strzelił bramkę na 4:0 dla Cracovii Andrzej Banaś
Piłka nożna. W meczu 26. kolejki grupy wschodniej Centralnej Ligi Juniorów Progres Kraków przegrał na boisku Hutnika z Cracovią 0:5.

W derbach Krakowa ”Pasy” nie dały żadnych szans rywalom i umocniły się na pozycji wicelidera tabeli. Przewyższały gospodarzy kulturą i organizacją gry, skutecznością w ataku i obronie.

Prowadzenie dla gości uzyskał Kanach po zagraniu Krzempka. Wynik podwyższył Wiśniewski z rzutu wolnego, a do przerwy ustanowił samobójczym trafieniem Jurczak.

W drugiej połowie przyjezdni długo nie potrafili zdobyć kolejnego gola (osłabiła ich kontuzja Kanacha), ale bez przerwy dążyli do zmiany wyniku. Ich wysiłki zostały nagrodzone w końcówce spotkania.

Bator tuż po wejściu na boisko groźnie strzelił z boku, ale Sroka w ostatniej chwili wybił piłkę na róg, po którym celnie główkował Strózik (centrował Ożóg). Potem okazji sam na sam z bramkarzem Progresu nie wykorzystał Przybycień, ale tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego rzutu karnego nie zmarnował Lusiusz.

Progres Kraków – Cracovia 0:5 (0:3)

Bramki: 0:1 Kanach 9, 0:2 Wiśniewski 15, 0:3 Jurczak 45 sam., 0:4 Strózik 86, 0:5 Lusiusz 90+2 karny.

Progres: Sroka – Cholewa, Jurczak, Szot, Kantyka – Hajduk, Reczulski, Kurek, Linca, Nowak – Jaszczak (66 Szczepanek).

Cracovia: Majchrowski – Pik, Kruppa, Kajpust, Pająk – Wiśniewski, Lusiusz, Kanach (65 Przybycień), Pituła (85 Bator) – Ochman (46 Strózik), Krzempek (65 Ożóg).

Pozostałe sobotnie wyniki: Wisła Kraków – Korona Kielce 0:1, MKS Polonia Warszawa – Jagiellonia Białystok 1:4, UKS SMS Łódź – Legia Warszawa 3:4 (do 76 minuty gospodarze prowadzili 3:2).

Czołówka tabeli: Legia 62 pkt, Cracovia 57 pkt, Korona 51 pkt, Jagiellonia 49 pkt, Motor Lublin 46 pkt, Wisła Kraków 46 pkt… 8. Progres 40 pkt.

Sportowy24.pl w Małopolsce

Materiał oryginalny: Centralna Liga Juniorów: wysokie zwycięstwo Cracovii z Progresem Kraków - Dziennik Polski