Chelsea w "10" oparła się Barcelonie i zagra w finale Ligi Mistrzów!

msz
Dramatu FC Barcelony ciąg dalszy! Po porażce na Camp Nou z Realem Madryt i stracie szans na mistrzostwo Hiszpanii, dzisiaj podopieczni Pepa Guardioli, tylko zremisowali z Chelsea Londyn 2:2 i odpadli z Ligi Mistrzów!

Przed meczem mało kto dawał szanse Anglikom, na oparcie się naporowi FC Barcelony. Rzeczywiście, od początku spotkania napór Katalończyków był imponujący. Chelsea bardzo długo skutecznie się broniła, jednak w 35. minucie wynik otworzył Sergio Busquets, który pokonał Petra Cecha po płaskim podaniu Cuenci na środek pola karnego. Wydawało się, że Barcelona pójdzie za ciosem i tak się stało. Wcześniej jeszcze czerwoną kartkę, za faul bez piłki na Sanchezie z boiska wyleciał kapitan The Blues, John Terry, osłabiając swój zespół. Kiedy w 44. miniucie 2:0 podwyższył Andres Iniesta, wszyscy zastanawiali się, ile jeszcze goli wpakują do siatki Cecha Messii i spółka.

Tuż przed przerwą bramkę kontaktową niespodziewanie zdobył jednak Ramires i to Barcelona musiała walczyć o kolejną bramkę. Od początku drugiej połowy obrońcy trofeum uzyskali zdecydowaną przewagę. Już w 49. minucie stanęli przed ogromną szansą. Sędzia po chwili wahania uznał, że Drogba faulował Fabregasa i mimo protestów londyńczyków podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Messi, ale... trafił w poprzeczkę. Pech nie opuszczał argentyńskiego gwiazdora Barcelony do końca spotkania. W 83. minucie po jego strzale piłka uderzyła w słupek.

Londyńczycy nie mieli takich problemów ze skutecznością. W ostatnich sekundach rezerwowy Fernando Torres znalazł się w sytuacji sam na sam, łatwo minął Valdesa i spokojnie kopnął do pustej bramki.

Jeszcze nigdy w historii Ligi Mistrzów (w 1992 roku zastąpiła rozgrywki o Puchar Europy) nie zdarzyło się, aby obrońca trofeum zwyciężył w następnej edycji. Dotychczas czterech triumfatorów LM dotarło do finału w kolejnym sezonie, ale w decydującym meczu doznało porażki.

Rywalem Chelsea w spotkaniu o tytuł będzie zwycięzca rywalizacji pomiędzy Realem Madryt i Bayernem Monachium. Pierwszy mecz niemiecki zespół wygrał u siebie 2:1, rewanż odbędzie się w środę na Santiago Bernabeu.

FC Barcelona - Chelsea Londyn 2:2! - Czytaj zapis naszej relacji na żywo

Bramki: Sergio Busquets (35), Andres Iniesta (44) - Ramires (45+1), Fernando Torres (90+2)

Czerwona kartka: John Terry (37) Sędzia: Cuneyt Cakir (Turcja).

Pierwszy mecz - 1:0 dla Chelsea, awans - Chelsea.

Barcelona: Victor Valdes - Javier Mascherano, Gerard Pique (26-Daniel Alves), Carles Puyol - Xavi, Sergio Busquets, Andres Iniesta, Cesc Fabregas (74-Seydou Keita), Alexis Sanchez - Lionel Messi, Isaac Cuenca (68-Tello)

Chelsea: Petr Cech - Branislav Ivanovic, John Terry, Gary Cahill (12-Jose Bosingwa), Ashley Cole - Frank Lampard, John Obi Mikel, Raul Meireles - Ramires, Didier Drogba (80-Fernando Torres), Juan Mata (58-Salomon Kalou)