Chelsea zdobywcą Pucharu Anglii! Niesamowita pogoń Liverpoolu nieskuteczna

Piotr Bąk
Chelsea Londyn po raz siódmy zdobywa Puchar Anglii, w finale pokonując Liverpool po bramkach Didiera Drogby oraz Ramiresa. Dla piłkarzy z Anfield jedynego gola zdobył Andy Carroll. Zobacz zdjęcia z Wembley!

Liverpool FC - Chelsea Londyn 1:2 (0:1) - czytaj zapis naszej relacji live z meczu

Od początku finałowego starcia o Puchar Anglii w sezonie 2011/2012 lepsze wrażenie na boisku sprawiali piłkarze Chelsea. Podopieczni Roberto Di Mateo byli aktywniejsi niemal w każdym fragmencie boiska z kolei liverpoolczycy sprawiali wrażenie nieco zagubionych (zdenerwowanych). W 11. minucie Ramires przeprowadził indywidualną akcję, która jak się później okazało przesądziła o wyniku pierwszej części gry. Brazylijczyk pomknął niczym strzała prawym skrzydłem, najpierw ograł Jose Enrique a następnie posłał piłkę do bramki, w której krótkiego słupka nie przypilnował Pepe Reina i Chelsea wyszła na prowadzenie.

Po strzelonym golu The Blues oddali pole swoim rywalom. Jednak ani Luis Suarez ani Steven Gerrard, który nabiegał się dzisiaj co niemiara nie potrafili w żaden sposób zagrozić bramce Petra Cecha, co więcej akcje Liverpoolu kończyły się na 30 może 40 metrze przed bramką Chelsea. Najlepszą okazję Liverpool miał 4 minuty przed końcem pierwszej połowy, jednak Petr Cech kapitalnie wybił dośrodkowanie Bellamy’ego, piłka otarła się jeszcze o Franka Lamparda i omal nie wpadła do bramki Chelsea.

Początek drugiej połowy przebiegał bardzo podobnie jak cała pierwsza część gry. Bezradny Liverpool walił głową w mur, z kolei Chelsea cierpliwie czekała na swoje okazje głównie po kontratakach. 6 minut po rozpoczęciu drugiej połowy drugi cios zadali piłkarzom z Liverpoolu gracze z Londynu a konkretnie Didier Drogba, który kapitalnym strzałem pomiędzy nogami Skrtela wprawił w osłupienie wszystkich sympatyków The Reds. Po stracie gola musiało minąć dobrych kilka minut zanim piłkarze z Anfield otrząsnęli się po tym ciosie.

Przełomowym momentem było wejście na boisko Andy’ego Carrolla w 55. minucie. Już 7 minut po wejściu na murawę Carroll bardzo dobrą indywidualną akcję wlał kilka litrów nadziei do wiader fanów Liverpoolu. Niesamowita pogoń The Reds trwała do końca spotkania a najbliżej wyrównującej gola był właśnie Carroll w 83. minucie, jednak jego kapitalne uderzenie głową jeszcze lepiej obronił Petr Cech.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i Chelsea po raz siódmy zdobyła Puchar Anglii! Liverpool sezon 2011/2012 zamknie ostatecznie ze zdobytym na początku roku Pucharem Ligi Angielskiej.