Chemik przegrał z Błękitnymi, ale odegrał się na Gryfie

Maurycy Brzykcy
Ariel Szydłowski / Chemik Police
Zima trwa w najlepsze, ale od meczów towarzyskich przerw nie ma. Błękitni Stargard byli lepsi w sparingu od piłkarzy Chemika Police, zaś wysokie zwycięstwo odniosła Polonia Płoty.

W swoim pierwszym meczu kontrolnym piłkarze Chemika przegrali na wyjeździe z Błękitnymi Stargard 2:3 (1:0). Policzenie po pierwszych 45 minutach prowadzili z drugoligowcem 0:1, po bramce Szymona Kapelusza z 38. minuty. Po przerwie gospodarze wyrównali po strzale Damiana Mosiejki, by w 70. minucie meczu po kapitalnej akcji Chemików i strzale Oskara Klimkowicza ponownie przegrywać z żółtozielonymi 1:2. Końcówka spotkania należała już do drużyny ze Stargardu, która po dwóch bramkach Patryka Burzyńskiego wygrała 3:2.

Błękitni Stargard - Chemik Police 3:2 (0:1)
Błękitni: Ufnal (46 Skwirut) - Korczyński (60 Szymusik), Liśkiewicz (46 Burzyński), Pustelnik, Sitkowski (60 Rogala) - Więcek (60 Fadecki), testowany (60 Mosiejko), Karmański (60 Wojtasiak), Magnuski (46 testowany, 80 Antczak), Orłowski (60 Gutowski) - Wiśniewski (60 Włóka).
Chemik: Szybka - Ziółkowski, Maśniak, Hajdukiewicz, Gałecki, Józwiak, Ława, Klimkowicz, Krystek (70 Kowalczyk), Vovchenko, (82 Trajkowski), Kapelusz (65 Lewandowski).

Trener Krzysztof Kapuściński i jego piłkarze sparowali także w niedzielę. Pokonali trzecioligowe rezerwy Pogoni Szczecin 2:1. Szkoleniowiec Błękitnych testował w tym sparingu Mateusza Szałka (ostatnio szwedzki Robertsfors IK), prawego obrońcę Konrada Korczyńskiego (ostatnio Stal Stalowa Wola) oraz napastnika Konrada Prawuckiego (ostatnio Energetyk Gryfino, a także zawodnik futsalowej Pogoni '04 Szczecin).

Błękitni Stargard - Pogoń II Szczecin 2:1 (1:1)
Bramki: Fadecki (25), Sitkowski (90) - Bochnak (17).
Błękitni: Ufnal (46 Rzepecki), Liśkiewicz, Burzyński, Szymusik (60 Korczyński), Rogala (60 Sitkowski), Fadecki (60 Więcek), Mosiejko (60 Karmański), Wojtasiak (60 Szałek), Gutowski (60 Orłowski), Włóka (60 Magnuski), Prawucki (60 Antczak).
Pogoń: Kusztan (46 Grobelny) – Marczuk (61 Pavlas), Kuzko, Nagel, Kujawa – Pach, Wawrzynowicz (75 Pawłowski), Pawłowski (61 Grochowski), Bochnak (75 Fürst) – Górzyński (46 Stasiak), Fürst (46 Graczyk).

Chemik także rozegrał w weekend dwa sparingi. Tym razem przeciwnikiem lidera ligi okręgowej był Gryf Kamień Pomorski. Skończyło się na wyniku 9:1 dla policzan. W środę Chemik gra z Regą Trzebiatów.

Gryf Kamień Pomorski - KP Chemik Police 1:9 (1:4)
Chemik: Mekwiński - testowany, Szewczykowski, Woś, Kołtunowski, Kowalczyk (46 Lewandowski), Grzesło (70 Kowalczyk), Protasenko, testowany, Maziarz (60 Rogowski), Trajkowski (75 Gałecki).

Inne wyniki sparingów: Polonia Płoty - Orzeł Prusinowo 13:2, Grot Gardno - Wołczkowo-Bezrzecze 2:5, Wicher Brojce - Rega Trzebiatów 2:3, Stal Szczecin - Pomorzanin Nowogard 0:2, Aquila Szczecin - Iskierka Śmierdnica 1:0.

Materiał oryginalny: Chemik przegrał z Błękitnymi, ale odegrał się na Gryfie - Głos Szczeciński