Chile 1:2 Wenezuela - komplet niespodzianek w ćwierćfinałach Copa America

Sylwester Piwka
Świat w krzywym w zwierciadle. Kolejna sensacja stała się faktem. Tym razem Wenezuela po niezwykle dramatycznym spotkaniu pokonała faworyzowane Chile 2:1. Bramki na wagę awansu strzelili Vizcarrondo i Cichero, po stronie Chile jednym trafieniem odpowiedział Suazo.

Chile 1:2 Wenezuela - czytaj zapis relacji live

W pierwszej połowie znaczącą przewagę posiadali piłkarze Wenezueli. Od początku starali sie kontrolować grę, poprzez wysoki pressing i długie utrzymywanie się przy piłce. Częste wypady pod pole karne Bravo opłaciły się jednak. W 35. minucie Rincon z rzutu wolnego dośrodkował na krótki słupek. Tam najwyżej wyskoczył Vizcarrondo i skutecznie strącił piłkę.

Drugą odsłonę gry reprezentacja Chile zaczęła od zmiany. W miejsce Carmony na murawie pojawił sie Valdivia, który w późniejszych minutach należycie rozkręcał własną drużynę.

Już po dziesięciu minutach Chile wypracowało sobie dwie stuprocentowe okazje. Najpierw po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Sanchez uderzył głową, a piłkę z linii bramkowej wybił Cichero. Chwilę do piłki dopadł Suazo i huknął w poprzeczkę.

W 70. minucie spotkania doszło do upragnionego momentu dla Chile. Sanchez z prawej flanki podał do stojacego w polu karnym Suazo. Snajper Chile najpierw przyjął podanie, a potem uderzył nie do obrony. Piłka od poprzeczki wpadła do bramki.

Gdy wydawało się, że niesiona dopingiem prawie całego stadionu reprezentacja Chile, zdoła strzelić gola, na boisku doszło do dramatu. Wenezuelczycy wyszli na prowadzenie. Po rzucie wolnym, bramkarz Bravo wybił pilkę przed siebie, wprost pod nogi Cichero, który umieścił piłkę w siatce.

Po straconym golu w 82. minucie, piłkarze La Roja rzucili się do ataku. W 89. minucie nawet udało się im strzelić gola, ale uderzający Vidal według sędziego był na spalonym. W powtórkach widać było, ze gol padł prawidłowo. Dlatego ta sytuacja najprawdopodobniej będzie omawiana jeszcze długo po spotkaniu. Jednak najważniejszy jest wynik.

Bramki: 70' Humberto Suazo - 35' Oswaldo Vizcarrondo, 82' Gabriel Cichero

Chile: Claudio Bravo - Pablo Contreras, Waldo Ponce, Gonzalo Jara (61' Esteban Paredes), Mauricio Isla, Gary Medel, Carlos Carmona (47' Jorge Valdivia), Arturo Vidal, Luis Jiménez (86' Carlos Muñoz), Alexis Sanchez, Humberto Suazo.

Wenezuela: Renny Vega - Roberto Rosales, Grenddy Perozo, Oswaldo Vizcarrondo, Gabriel Cichero, Tomás Rincón, Franklin Lucena, César González (90' Alejandro Moreno), Juan Arango, Nicolás Fedor (60' Salomón Rondón), Giancarlo Maldonado (65' Luis Manuel Seijas).

Żółte kartki: 26' Mauricio Isla, 41′ i 84' Gary Medel, 45′ Pablo Contreras - 37′ César González, 86′ Franklin Lucena

Czerwone kartki: 84' Gary Medel (za drugą żółtą) - 94' Tomás Rincón