Chojniczanka Chojnice - Chrobry Głogów 0:2. "Praca, którą robimy, obroni się"

Kacper Chudzik
Jakub Guder
Jakub Guder
Chrobry Głogów odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie Fortuna 1 Lidze - grając w przewadze pokonał 2:0 Chojniczankę Chojnice.

Pierwszą okazję Chrobry stworzył sobie już w 6 min, kiedy to z dość ostrego kąta uderzał Jaka Kolenc, ale w tej sytuacji dobrze spisał się bramkarz gospodarzy Neugebauer. W 26 min odpowiedziała Chojniczanka - ładne uderzenie zza pola karnego odbił Karol Dybowski. Pod koniec pierwszej połowy głogowianie częściej zagrażali bramce rywali. W 44 min Steblecki na połowie rywala odebrał piłkę Łukaszowi Wolsztyńskiemu. Ruszył do przodu, puścił piłkę do partnera, ale wmieszał się w to jeden z obrońców. Zrobił to jednak tak, że futbolówka wróciła do Stebleckiego, który sprzed pola karnego strzałem po ziemi dał Chrobremu prowadzenie.

Losu meczu rozstrzygnęły się już na początku drugiej połowy. W 50 min drugą żółtą kartę zobaczył Łukasz Wolsztyński, a już trzy minuty później Bochnak wykorzystał grę w przewadze swojej drużyny i podwyższył wynik na 2:0.
Goście mieli jeszcze szanse na bardziej okazałe zwycięstwo, ale m.in. w poprzeczkę trafił Rafał Wolsztyński, czyli brat wyrzuconego za kartki Łukasza.

– Gratuluje moim zawodnikom naszego pierwszego zwycięstwa. To pierwsze, dobre światełko dla nas. Myślę, że ta praca, którą robimy się obroni. Po czerwonej kartce dla Chojniczanki nasza przewaga się zwiększyła i mieliśmy już nieco lżej – mówił po meczu Marek Gołębiewski, trener Chrobrego Głogów.

– Podeszliśmy do tego meczu w zmienionym składzie, bo w środę graliśmy 120 minut. Było to widoczne na początku spotkania, kiedy brakowało nam płynności i dokładności. Mieliśmy fajny sposób gry w ofensywie, który dał nam dużo sytuacji w polu karnym. Szkoda, że nie udało się żadnej zamienić na bramkę, bo do przerwy to my powinniśmy prowadzić – komentował trener gospodarzy Tomasz Kafarski.

W kolejnym meczu Chrobry Głogów zmierzy się z ŁKS-em Łódź. Spotkanie zaplanowano na sobotę, 6 sierpnia. Rozpocznie się na stadionie przy ul. Wita Stwosza w Głogowie o godz. 20.

Fortuna 1 liga 2022/23

Chojniczanka Chojnice - Chrobry Głogów 0:2 (0:1)
Gole: Steblecki 44, Bochnak 53
Sędzia: Sylwester Rasmus (Toruń)
Widzów: 1459

Chojniczanka: Neugebauer - Bartosiak, Byrtek, Kasperowicz (46. Ryczkowski) - Mazek (59. Janicki), Czajkowski (83. Stróżyński), Wolsztyński, Karbowy (74. Kalinkowski), Mikołajczyk - Mikołajczak (59. Tuszyński), Skrzypczak.
Chrobry: Dybowski - Kuzdra (53. Tupaj), Práznovský, Bougaḯdis, Bogusz - Bochnak (84. Jóźwiak), Kolenc, Mandrysz, Steblecki (63. Kusztal), Hanc (84. Pieczarka) - Wolsztyński.

Pozostałe wyniki kolejki: Stal Rzeszów - Górnik Łęczna 1:0 (Marczuk 8), Ruch Chorzów - Puszcza Niepołomice 2:0 (Szur 56, Michalski 85), ŁKS Łódź - Skra Częstochowa 2:1 (Kowalczyk 31, Janczukowicz 72 - Sajdak 45), Bruk-Bet Termalica Nieciecza - GKS Tychy, Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Katowice 1:0 (Joan Roman 62), Wisła Kraków - Arka Gdynia 1:0 (Żyro 60k.), Odra Opole - Zagłębie Sosnowiec 1:4 (Mikinić 45k. - Sobczak 31k., 38, Bryła 35, Fabry 85k.), Resovia - Sandecja Nowy Sącz 0:0.

Następna kolejka (5-8.08): Górnik Łęczna - Resovia, Arka - Sandecja, Odra - Wisła, GKS Katowice - Zagłębie, GKS Tychy - Podbeskidzie, Skra - Bruk-Bet, Chrobry - ŁKS (6.08, godz. 20), Puszcza - Chojniczanka, Stal - Ruch.