Rafał Rusiecki
Chojniczanka Chojnice w sparingu z Sokołem Ostróda wygrała 3:0
Chojniczanka Chojnice w sparingu z Sokołem Ostróda wygrała 3:0 Chojniczanka Chojnice
Sparingi zima 2021. Piłkarze Chojniczanki Chojnice pozytywnym akcentem zakończyli tydzień. W sobotę pokonali w Kartuzach 3:0 Sokoła Ostróda, czyli rywala w II lidze. Trzy dni wcześniej na tym samym boisku nie sprostali Bytovii Bytów.

Drugie zwycięstwo w trzecim zimowym sparingu odnieśli podopieczni trenera Adama Noconia. W sobotę 30 stycznia w Kartuzach Chojniczanka Chojnice wygrała 3:0 z Sokołem Ostróda.

- Pierwsza i druga połowa rozgrywana była w dobrym tempie. Dzisiaj zagraliśmy skuteczniej i na zero z tyłu. To był pozytywny sparing, ale mamy jednak jeszcze nad czym pracować. Błędy wciąż się zdarzają. Zwłaszcza w drugiej połowie, gdzie Ostróda częściej dochodziła do sytuacji bramkowych. Musimy wciąż pracować nad wyeliminowaniem błędów. Skuteczność też jest jeszcze do poprawy, bo w drugiej połowie mogliśmy podwyższyć prowadzenie - mówił po sparingu trener Adam Nocoń.

- Wynik wynikiem, ale ważne, że nikt nie skończył meczu z kontuzją. Cieszy skuteczność. Zdobywamy trzy bramki w sparingu z dobrym przeciwnikiem. Na pewno jest to dla nas wartościowa jednostka treningowa - dodał Szymon Emche, który w 66 minucie ustalił wynik spotkania na 3:0.

Pierwszą bramkę w sobotę w Kartuzach zdobył Szymon Skrzypczak. W 20 minucie spotkania wykorzystał podanie Kamila Orlika, wbiegł w pole bramkowe i uprzedzając golkipera Sokoła trafił do siatki. Dwa kolejne ciosy Chojniczanka zadała już w drugiej połowie. Najpierw, w 63 minucie, rzut rożny wykonywał Artur Golański, futbolówka trafiła do Olafa Nowaka, a w polu karnym się zakotłowało. W tej sytuacji dobrze odnalazł się Mateusz Bartosiak, który skorzystał na tym zamieszaniu. Już trzy minuty później Paweł Czajkowski długim podaniem znalazł Szymona Emchego, a ten pewnym strzałem pokonał golkipera Sokoła.

Następny sparing „Chojna” rozegra w środę, 3 lutego o godzinie 11.00 z Arką Gdynia. Mecz zaplanowany został na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni.

Chojniczanka, trzeci zespół II ligi po rundzie jesiennej, rozgrywki wznowi 27 lutego. Na początek chojnicką drużynę czeka wyjazdowe spotkanie z Górnikiem Polkowice.

Chojniczanka Chojnice - Sokół Ostróda 3:0 (1:0)
Bramki:
1:0 Szymon Skrzypczak (20), 2:0 Mateusz Bartosiak (63), 3:0 Szymon Emche (66)

Chojniczanka: (I połowa) Banach - Grobelny, Grolik, Kasperowicz, Oskar Nowak - Orlik, Rakowski, Ziętarski, Mikołajczak, Klichowicz - Skrzypczak. (II połowa) Sokół - Mudra, Bartosiak, Klabník, Oskar Nowak - Kurs, Czajkowski, Kona, Golański, Emche - Olaf Nowak

Sokół: (I połowa) zawodnik testowany I - Dobosz, Wicki, zawodnik testowany II, Zimmer, Czajkowski, zawodnik testowany III, Żwir, zawodnik testowany IV, zawodnik testowany V, Siemaszko. (II połowa) zawodnik testowany VI - Dobosz, Mazurowski, zawodnik testowany II, Zimmer, Zalewski, zawodnik testowany VII, Kalinowski, Gajda, zawodnik testowany V, Wolny