Chojniczanka Chojnice zdobyła cenny punkt w meczu z Puszczą Niepołomice. Opuściła strefę spadkową

Paweł Stankiewicz
Karina Trojok
Chojniczanka Chojnice - Puszcza Niepołomice 1:1. Piłkarze Chojniczanki zdobyli ważny punkt remisując z wyżej notowanym zespołem Puszczy Niepołomice. Drużyna z Chojnic opuściła strefę spadkową w tabeli Fortuny I ligi.

Chojniczanka Chojnice nie była faworytem w meczu z Puszczą Niepołomice. Podopieczni trenera Krzysztofa Brede walczą o utrzymanie, a Puszcza jest w czołówce tabeli Fortuny I ligi i liczy się w grze o awans do PKO Ekstraklasy.

Zresztą mecz w Chojnicach wyglądał tak, jak pokazuje tabela, czyli pod dyktando zespołu Puszczy. Goście mieli znakomitą okazję do strzelenia gola. Po strzale Wojciecha Hajdy piłka odbiła się od nóg Marcina Grolika, a za chwilę z pięciu metrów szczęścia szukał Kamil Zapolnik, ale kapitalną interwencją popisał się Mateusz Kuchta. Były jeszcze kolejne okazje Zapolnika oraz Lucjana Klisiewicza, ale zawodnikom Puszczy brakowało skuteczności. Za to tuż przed przerwą, po rzucie rożnym, powstało zamieszanie w polu karnym gości i po zagraniu Grolika piłkę głową do siatki skierował Paweł Czajkowski.

W drugiej połowie mecz toczył się przy padającym śniegu i trzeba było sięgnąć po pomarańczową piłkę. Po podaniu Klisiewicza przed szansą stanął Artur Siemaszko, który jednak nie zdołał nawet oddać strzału na bramkę gospodarzy. W 61 minucie Chojniczanka już się nie zdołała wybronić, kiedy po podaniu Thiago futbolówkę do siatki skierował Zapolnik.

Trzy minuty później sędzia podyktował rzut karny dla Chojniczanki. Jednak po analizie VAR uznał, że Tomasz Wojcinowicz jednak nie faulował Adama Ryczkowskiego i karnego nie było. Do końca meczu już nic się nie wydarzyło i piłkarze Chojniczanki mogli cieszyć się z cennego punktu.

Chojniczanka Chojnice - Puszcza Niepołomice 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Paweł Czajkowski (45), 1:1 Kamil Zapolnik (61)

Chojniczanka: Kuchta - Szymusik, Grolik, Buchał, Mikołajczyk - Szelągowski (69 Stróżyński), Drewniak, Czajkowski (57 van Huffel), Mikołajczak (58 Karbowy), Ryczkowski (70 Mazek) - Tuszyński (76 Skrzypczak)

Puszcza: Komar - Mroziński, Wojcinowicz, Sołowiej, Jakuba - Siemaszko (79 Thiakane), Frelek, Hajda, Thiago, Zapolnik - Klisiewicz (79 Kramarz)

Żółte kartki: Szymusik, Czajkowski, Van Huffel, Drewniak, Skrzypczak (Chojniczanka) oraz Zapolnik, Thiago, Wojcinowicz, Hajda (Puszcza)

Sędziował: Sylwester Rasmus (Toruń)