Jacek Sroka
Jacek Sroka
Chojniczanka przerwała dobrą passę GKS Jastrzębie
Chojniczanka przerwała dobrą passę GKS Jastrzębie Lucyna Nenow / Polska Press
Piłkarze Chojniczanki wygrali z GKS Jastrzębie 3:1 w meczu 11. kolejki Fortuna 1. Ligi. Gospodarze od 49 minuty grali w dziesiątkę, ale jastrzębianie nie tylko nie potrafili wykorzystać liczebnej przewagi, ale jeszcze dali sobie strzelić dwie bramki.

Chojniczanka - GKS Jastrzębie wynik

W Chojnicach przerwana została seria siedmiu meczów jastrzębian bez porażki, choć początek spotkania zupełnie na to nie wskazywał. Już w 2 minucie jeden z zawodników gospodarzy zagrał piłkę ręką w polu karnym i sędzia podyktował jedenastkę. Pewnym egzekutorem karnego był Damian Tront.

Gospodarze szybko wyrównali. Po akcji Aghwana Papikjana Grzegorza Drazika pokonał Tomasz Mikołajczak. W I połowie Chojniczanka była groźniejsza, ale gdy zaraz po zmianie stron za brutalny faul z boiska wyrzucony został Jacek Podgórski kibice w Chojnicach mieli chwilę zwątpienia. Tymczasem grający w dziesiątkę podopieczni trenera Josefa Petrika niespodziewanie wyszli na prowadzenie. Gola z ostrego kąta strzelił Papikjan.

GKS ruszył do odrabiania strat. Dwie znakomite okazje miał Kamil Adamek. Za pierwszym razem napastnik jastrzębian najpierw nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem, a później trafił w spojenie słupka z poprzeczką. Zmarnowanie takich okazji zemściło się na gościach, których w 87 minucie dobił Emil Drozdowicz przypieczętowując wygraną Chojniczanki.

Chojniczanka Chojnice - GKS 1962 Jastrzębie 3:1 (1:1)
0:1 Damian Tront (3-karny), 1:1 Tomasz Mikołajczak (15), 2:1 Aghwan Papikjan (52), 3:1 Emil Drozdowicz (87)