Chojniczanka przegrywa z Ruchem Zdzieszowice

M. Piepiorka/Naszemiasto.pl
Naszemiasto.pl
Chojniczanka Chojnice zakończyła swoją przygodę z Pucharem Polski już w rundzie przedwstępnej. W środę chojniczanie przegrali u siebie 2:3 z Ruchem Zdzieszowice.

Puchar Polski - terminarz, wyniki, relacje live

Chojniczanka objęła prowadzenie już w 14. minucie po dośrodkowaniu Krystiana Pieczary i strzale głowę Szymona Kaźmierowskiego. Pięć minut później po błędzie obrony Chojniczanki wyrównali goście.

Gospodarze na prowadzenie 2:1 wyszli w 35. minucie po golu w debiucie Krystiana Pieczary. Niestety kolejny błąd obrony i Ruch Zdzieszowice wyrównał na 2:2.

Obrońcy Chojniczanki domagali się odgwizdania spalonego, ale sędzia bramkę uznał.

W drugiej połowie Chojniczanka dążyła do zdobycia trzeciego gola. Na dodatek od 72. minuty grała w przewadze jednego zawodnika bo boisko opuścił zawodnik Ruchu, Tomasz Kasprzyk, który dostał drugą żółtą kartkę. To jednak nie pomogło Chojniczance. Na dodatek w 86. minucie gospodarze stracili trzeciego gola po strzale z rzutu wolnego Mateusz Bukowca.

Do kolejnej rundy awansował Ruch Zdzieszowice. Chojniczanka może teraz skupić się już tylko i wyłącznie na grze w II lidze.

Chojniczanka Chojnice - Ruch Zdzieszowice 2:3 (2:2)
Bramki: Szymon Kaźmierowski 14, Krystian Pieczara 35 - Mateusz Bukowiec 19, 86, Daniel Rychlewicz 41.

Chojniczanka: Primel - Jurga, Kaśnikowski, Jakosz, Mikołajczyk - Posmyk (57 Trojanowski), Szczepan (76 Lenart), Parzy, Tarnowski - Pieczara (64 Hajdamowicz), Kaźmierowski.