Grecja

1

• Za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak!

• Koniec spotkania! Chorwacja jedną nogą w Rosji!

• Podsumowując dzisiejszy mecz - zwycięstwo Chorwacji jest w pełni zasłużone. Zespół gospodarzy rozegrał doskonałe spotkanie, rewanż w Grecji wydaje się już tylko formalnością.

• Cztery minuty doliczone do drugiej części spotkania.

• Nikt w Chorwacji nie chce ryzykować zdrowia Luki Modricia. Opuszcza on boisko, a zmienia go Mario Pasalić.

• Luka Modrić po zderzeniu z rywalem potrzebował pomocy medycznej, ale już wrócił do gry.

• Tym razem nieco lepszego podania doczekał się Ante Rebić, jednak skuteczną interwencją popisał się Sokratis Papastathopoulos.

• Nikola Vlasić melduje się na boisku w miejsce Andreja Kramaricia, żegnanego przez kibiców oklaskami.

• W ostatnich minutach meczu wciąż bliżej jest piątej bramki dla Chorwacji niż drugiej dla Grecji.

• Tasos Bakasetas ukarany żółtą kartką - to trzecia kara indywidualna dla Greków w tym spotkaniu.

• Sime Vrsaljko kolejny już dziś raz wykonał rajd z piłką prawym skrzydłem, tym razem podanie prostopadłe do Ante Rebicia kończy się niepowodzeniem.

• Pierwsza zmiana w ekipie gospodarzy. Nikolę Kalinicia zastępuje Ante Rebić.

• Danijel Subasić bez wykonania choćby jednego kroku łapie dośrodkowanie, które było skierowane dokładnie w jego rękawice.

• Zmiana w zespole Grecji. Tasos Bakasetas zmienia jednego z najgorszych piłkarzy tego spotkania, Konstantinosa Stafylidisa.

• Statystyka strzałów na bramkę - 17:4. To jest różnica klas.

• Ależ bawi się Luka Modrić! Zawodnik Realu Madryt świetnym przerzutem uruchomił Nikolę Kalinicia w polu karnym, strzał na bramkę trafia w jednego z obronców.

• Piękna próba technicznego zaskoczenia bramkarza w wykonaniu Andreja Kramaricia, piłka mija słupek w bardzo bliskiej odległości!

• Druga zmiana w reprezentacji Grecji. Andreasa Samarisa zastępuje Panagiotis Tachtsidis.

• Pierwszy od dawna rzut rożny dla reprezentacji Grecji.

• Zbyt nonszalanckie wybicie Danijela Subasicia kończy się przejęciem piłki przez Greków, na szczęście dla bramkarza - bez poważniejszych konsekwencji.

• Grecja próbuje rozpocząć akcję wymieniając podania w środku pola, ale ich posiadanie piłki kończy się w momencie przekroczenia linii środkowej.

• Nikola Kalinić faulowany w środku pola przy wyprowadzaniu kolejnej groźnej akcji.

• Wygląda na to, że Grecy stracili już nadzieje, tymczasem Chorwatom wciąż mało!

• Konstantinos Stafylidis przejął piłkę w polu karnym, chciał od razu zgrać ją klatką piersiową do bramkarza, zrobił to jednak na tyle słabo, że wyszła z tego stuprocentowa sytuacja wykorzystana przez gospodarzy!

• Co za błąd w defensywie Grecji, Andrej Kramarić podwyższa prowadzenie Chorwacji!

• Dośrodkowanie Luki Modricia z rzutu rożnego wybite na aut.

• Zmiana w drużynie Grecji w przerwie. Giannisa Maniatisa zastąpił Panagiotis Retsos.

• Wznawiamy spotkanie, piłkę ma Hrvatska!

• Co tu dużo mówić - Chorwacja jest zdecydowanie lepszym zespołem i jedynie głupi błąd w defensywie sprawił, że wciąż nie mogą być pewni awansu. Powodem do optymizmu jest jednak ich gra, gospodarze dziś prezentują się naprawdę wyśmienicie. Czekamy na to samo po przerwie!

• Koniec pierwszej, niezwykle emocjonującej połowy tego spotkania.

• Orestis Karnezis broni dwa strzały z najbliższej odległości! Znakomita interwencja greckiego golkipera!

• Bardzo dobre podanie w pole karne Chorwacji pod nogi Kostasa Fortounisa, piłkę w ostatniej chwili przejął Danijel Subasić!

• Groźne uderzenie po ziemi Ivana Rakiticia mija słupek o kilka metrów.

• Ależ mecz oglądamy w Zagrzebiu, spotkanie godne mistrzostw świata!

• Jeszcze jedno dośrodkowanie Sime Vrsaljko przelatuje tuż nad głową Orestisa Karnezisa!

• To już czwarty gol w tym meczu, a minęło ledwo trzydzieści minut! Ivan Perisić wykończył strzałem głową doskonałą akcję swojego zespołu i wykorzystał dośrodkowanie Sime Vrsaljko!

• Co tutaj się dzieje?! Ivan Perisić przywraca Chorwacji dwubramkowe prowadzenie!

• Piłkę z linii bramkowej próbował wybijać jeszcze Marcelo Brozović, ale zabrakło mu kilku centymetrów wzrostu. Po bramce z niczego Grecja łapie kontakt!

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego, do piłki wyskakuje Sokratis Papastathopoulos i kieruje piłkę do siatki! Ależ teraz nerwowo zachowuje się obrona reprezentacji Grecji!

• Jose Zeca! Ogromny błąd chorwackiej defensywy, piłka mija bramkarza, sytuację ratuje Domagoj Vida, wybijając piłkę na rzut rożny!

• Po piorunującym początku teraz gospodarze nieco zwolnili, spokojnie wymieniając podania w środkowej strefie boiska.

• Ciężko wytłumaczyć tragiczną postawę gości. Wyglądają jakby atmosfera w Zagrzebiu całkowicie ich przytłoczyła, co bardzo odpowiada reprezentantom Chorwacji.

• Grekom puszczają nerwy! Jose Zeca z żółtą kartką za ostry faul na Luce Modriciu.

• Ivan Strinić miał zdecydowanie za dużo miejsca na płaskie podanie pod samą bramkę. Tam odnalazł się Nikola Kalinić. Piłkarz Milanu pięknie wykończył akcję, posyłając piłkę do siatki uderzeniem piętą.

• Nikola Kalinić, piękna bramka! 2:0 dla gospodarzy! Ależ oni grają!

• Po dośrodkowaniu Luki Modricia z rzutu rożnego Dejan Lovren uderza głową, myląc się o mniej niż metr!

• Chorwaci kontrolują to spotkanie. Reprezentacja Grecji jak dotąd nie wyprowadziła ani jednej groźnej akcji.

• Bramkarz reprezentacji Grecji zachował się bardzo nieodpowiedzialnie, w dosyć niegroźnej sytuacji we własnej szesnastce faulując Nikolę Kalinicia. Przewinienie widać było nawet z linii środkowej boiska, gdzie akurat stał arbiter. Luka Modrić pewnym uderzeniem wyprowadza Chorwatów na prowadzenie.

• Tak jest, Luka Modrić i bramka! Chorwacja na prowadzeniu po strzale piłkarza Realu Madryt z rzutu karnego!

• Orestis Karnezis z żółtą kartką za bardzo ostre wejście w polu karnym... to powinna być czerwona kartka, czy to jest również rzut karny?

• Póki co zespołem dominującym jest zespół prowadzony przez Zlatko Dalicia.

• Giorgos Tzavellas fauluje Sime Vrsaljko, kolejny stały fragment gry dla Chorwatów.

• Blisko Domagoj Vida! Zawodnik Dynama Kijów miał szansę oddać celny strzał z około pięciu metrów, ale zaskoczony zamieszaniem posłał piłkę bardziej w górę, niż do bramki.

• Trwa seria rzutów rożnych dla gospodarzy.

• Tym razem decyzja jest odwrotna - rzut wolny dla Chorwacji za faul na Luce Modriciu przy linii bocznej.

• Wydawało się, że reprezentacji Chorwacji należał się pierwszy rzut rożny, tymczasem sędzia boczny uznał, że grę wznowi Orestis Karnezis.

• ...pierwszy gwizdek włoskiego arbitra i gramy, przy piłce Grecja!

• Hymny za nami, czas jeszcze na losowanie stron...

• Oto oni - bohaterowie dzisiejszego spotkania meldują się na murawie!

• Stadion Maksimir w Zagrzebiu już wypełniony, czekamy tylko na piłkarzy!

• A tak wyglądać będzie piłka, która będzie używana na przyszłorocznym mundialu!

• Sędzią tego spotkania będzie pan Gianluca Rocchi z Włoch.

• Rezerwowi Grecji: Stefanos Kapino, Giannis Anestis, Panagiotis Retsos, Lazaros Christodoulopoulos, Dimitris Diamantakos, Tasos Bakasetas, Vasilis Torosidis, Dimitris Kourbelis, Panagiotis Tachtsidis, Yannis Gianniotas, Charambos Lykogiannis, Marios Oikonomou.

• Rezerwowi Chorwacji: Dominik Livaković, Lovre Kalinić, Matej Mitrović, Nikola Vlasić, Zoran Nizić, Ante Rebić, Marko Rog, Mario Mandżukić, Filip Bradarić, Martin Leovac, Mario Pasalić i Josip Pivarić.

• Już dziś obejrzymy pierwszy akt starcia o mistrzostwa świata w Rosji. Jedna z drużyn ma szansę znacznie przybliżyć się do wyjazdu już dzisiaj.

• Dzień dobry, z tej strony Piotr Bernaciak, zaczynamy relację live z meczu Chorwacja - Grecja!