Turcja dowiozła dwubramkowe prowadzenie do końca meczu z Kosowem
    .

• Czerwona kartka dla Ivana Perisicia za skoszenie rywala w środku pola!

• Duje Cop wchodzi za Mario Mandżukicia.

• Marcelo Brozović

• Pomocnik Interu popędził środkiem jak wczoraj Kamil Grosicki i uderzył nie do obrony z linii 16. metra!

• GOL! MARCELO BROZOVIĆ!!!

• Gianluca Rocchi dolicza aż 4 minuty do drugiej połowy.

• To powinna być druga bramka dla gospodarzy! Ivan Perisić wystawia piłkę przed bramkę do Mario Mandżukicia, ale ten w nią nie trafia!

• Hannes Halldorsson niepewnie piąstkuje, ale udanie zaasekurował go Kari Arnason.

• Składna akcja Chorwatów prawą stroną, gdzie Sime Vrsaljko zagrywa przed pole karne do Luki Modricia przed pole karne. Ten zagrywa w lewy narożnik do Ivana Perisicia, który został jednak zablokowany.

• Andrej Kramaric zmienia gasnącego w ostatnich minutach Ivana Rakiticia.

• Islandczycy wywalczyli aut na lewej stronie, na wysokości pola karnego gospodarzy. Daleki wyrzut nie przyniósł zagrożenia pod bramką Danijela Subasicia.

• Mario Mandżukić pada w polu karnym rywala po starciu z Hordurem Bjorgvinem Magnussonem. Zdaniem sędziego Chorwatom nie należała się "jedenastka".

• "Żółtko" dla Domagoja Vidy za faul taktyczny na Vidarze Ornie Kjartanssonie.

• .... a za Elmara Bjarnasona pojawia się Arnor Ingvi Traustason.

• Podwójna roszada u Islandczyków: Vidar Orn Kjartansson zmienia Jona Dadiego Boedvarssona...

• Piłka po strzale głową Domagoja Vidy zmierzała do siatki Islandczyków! Na linii bramkowej stał jednak jeden z obrońców, który wybija piłkę!

• Mario Mandżukić w roli prawoskrzydłowego centruje na dalszy słupek do Ivana Perisicia. Jego strzał głową "wypluł" bramkarz gości. Birkir Mar Saevarsson wyjaśnia sytuację dalekim wybiciem.

• Bez zagrożenia.

• Hannes Halldorsson z trudem paruje strzał Luki Modricia zza pola karnego! Piłka zmierzała do siatki tuż przy prawym słupku!

• Po chwili prawą stroną popędził Sime Vrsaljko, który otrzymał futbolówkę. Chciał zagrać płasko w "szesnastkę" w stylu Łukasza Piszczka, ale połapali się w tym islandzcy obrońcy.

• Luka Modrić ruszył środkiem. Chorwaci wychodzili z kontrą czterech na czterech, ale w banalny sposób traci piłkę na rzecz Kariego Arnasona

• Danijel Subasić doznał lekkiego urazu. Po interwencji opieki medycznej może kontynuować grę.

• Bardzo dobra udana akcja zaczepna Islandczyków, która powinna przynieść wyrównanie. Jóhann Berg Gudmundsson wślizgiem zagrał do Jona Dadiego Boedvarssona, który strzela z kilku metrów obok bramki!

• Chorwacja - Islandia

• Atak pozycyjny gospodarzy na połowie rywala. Piłka trafia na prawe skrzydło do Sime Vrsaljko, który zagrywa w pole karne zbyt anemicznie, by zrobił coś konstruktywnego.

• Turcy prowadzą już dwiema bramkami. Na listę strzelców wpisał się Sen.

A w Zagrzebiu chaotyczna gra w środku pola.

• Próba dwójkowej akcji Ivana Rakiticia z Mario Mandżukiciem. Podanie zwrotne drugiego z wymienionych zostało przecięte, ale piłka trafiła pod nogi Marcelo Brozovicia. Ten strzela z dystansu obok bramki gości.

• Turcja - Kosowo 1:0 (49 'Yilmaz)

• Islandczycy radzą sobie z dośrodkowaniem Marcelo Brozovicia.

• Aaron Gunnarson nie ryzykował. Wybija piłkę na rzut rożny.

• Ivan Perisić strzela technicznie z ok. lewego narożnika pola karnego. Posłał piłkę w sam środek bramki, czym ułatwił zadanie Hannesowi. Halldoorssonowi

• Druga odsłona rozpoczęta.

• Real-na zmiana w ekipie Chorwacji. Luka Modrić za Mateo Kovacicia.

• Powracamy do Zagrzebia na drugie trzy kwadranse meczu Chorwacja - Islandia. Do przerwy prowadzą gospodarze.

• Gianluca Rocchi kończy pierwszą połowę w Zagrzebiu. Chorwaci prowadzą w Islandią po golu Marcelo Brozovicia.

• Kari Arnason fauluje w polu karnym gości po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

• To była najlepsza okazja gości na wyrównanie! Kontrę technicznym strzałem z lewej strony pola karnego Chorwatów zakończył Elmar Bjarnason. Danijel Subasić koniuszkami rękawic kieruje piłkę na rzut rożny!

• Sime Vrsaljko podłączył się do akcji ofensywnej. Dośrodkował na 7. metr do wbiegającego Ivana Perisicia, lecz jego strzał broni Hannes Halldorsson!

• Mateo Kovacić chciał sam wykończyć tę akcję, wbiegając z piłką między chorwackich stoperów. Ta odskoczyła mu na nierównej murawie.

• Żółta kartka dla Milana Badejla.

• Solowa akcja Arona Gunnarssona w stylu Roberta Lewandowskiego z wczorajszego meczu. W tym jednak przypadku "złamał" akcję na prawą stronę "szesnastki" Chorwatów i został zablokowany.

• Bez zagrożenia po dośrodkowaniu Ivana Rakiticia z narożnika. Jednak goście ruszyli z kontrą, którą nieudanym dośrodkowaniem zmarnował Birkir Mar Saevarsson.

• W odpowiedzi Hannes Halldorsson z trudem paruje piłkę na korner po atomowym strzale Ivana Rakiticia. Piłka przeleciała tuż obok prawego słupka!

• Josip Pivarić blokuje strzał Jóhanna Berga Gudmundssona.

• Nonszalanckie zagranie górą Milana Badelja do Sime Vrsaljko. Ten przegrał walkę o piłkę z Elmarem Bjarnasoem, który nakładką zabrał piłkę. Sędzia odgwizdał faul, nie decydując się sięgać do kieszonki.

• Po chwili Gylfi Sigurdsson wywalczył rzut wolny z lewej strony. Sam postanowił dośrodkować, ale piłka ledwie minęła linię 16. metra, gdzie stali już chorwaccy obrońcy.

• Aut dla Islandczyków z prawej strony. Daleki wyrzut w stylu Tomasza Hajty w pole karne gospodarzy, którzy jednak wyjaśniają sytuację dalekim wybiciem.

• Zakotłowało się na 8. metrze, przed bramką Danijela Subasicia. Na spalonym był jednak Birkir Bjarnason.

• Rzut wolny dla Chorwatów z ok. 30 metrów od bramki po faulu Birkira Bjarnasona. Ivan Rakitić zagrywa miękko tam, gdzie nie było nikogo.

• Obie strony w komplecie na placu gry.

• Corluka posyła półgórne prostopadłe podanie do Ivana Rakiticia. W polu karnym powstrzymał go Hannes Halldorsson.

• Przerwa w grze. Aron Gunnarsson ucierpiał w starciu z Marcelo Brozoviciem. Goście przez moment w "dziesiątkę".

• Nieudane dośrodkowanie Birkira Bjarnasona zapoczątkowało kontrę gospodarzy. Domagoj Vida pospieszył się jednak z prostopadłym zagraniem do Mario Mandżukicia, zagrywając bardzo niedokładnie.

• Żółta kartka dla Elmara Bjarnasona za faul na lewej stronie.

• Zupełnie nieudany strzał Ivana Perisicia z ok. lewego narożnika pola karnego Islandczyków. Piłka poleciała po łuku, a nie - jak powinna - po cięciwie. Hannes Halldorsson od bramki.

• Goście ruszyli z szybką odpowiedzią. Aaron Gunnarson traci jednak piłkę przed przed "szesnastką" Chorwatów.

• Marcelo Brozović zagrał na ścianę z Ivanem Rakiticiem, po czym przebiegł z piłką kawałek i uderzył z ok. 18 metrów. Piłka wpadła do siatki tuż przy lewym słupku!

• Równolegle trwa drugi mecz grupy I, w którym Turcja bezbramkowo remisuje z Kosowem. O 20.45 Ukraina gra z Finlandią.

• Kontra środkiem Islandczyków. Dobre podanie dostaje Jon Dadi Boedvarsson, który co prawda został powstrzymany wślizgiem przez Josipa Pivaricia, ale piłkę przechwycił Jóhann Berg Gudmundsson. Ten strzela ok. pół metra nad poprzeczką!

• Josip Pivarić udanie zaasekurował kolegę z drużyny, przerywając atak Jóhanna Berga Gudmundssona przy linii końcowej.

• Ivan Perisić popędził lewym skrzydłem, by zagrać płasko w pole karne gości. Udany powrót zanotował Aron Gunnarson, który przechwycił piłkę i zagrał na wolne pole - z pominięciem drugiej linii - do Jona Dadiego Boedvarssona. Ten był jednak na spalonym.

• W odpowiedzi Ivan Rakitić uderza z ok. 20 metrów daleko od bramki gości.

• Nieudane dośrodkowanie Gylfiego Sigurdssona z prawej strony. Danijel Subasić od bramki.

• Pierwsza akcja Islandczyków, gdzie Birkir Bjarnason przedarł się środkiem w pole karne rywala. Jego strzał został zablokowany przez Domagoja Vidę.

• Gwizdek sędziego Gianluki Rocchiego i ze środka zaczynają gospodarze.

• Losowanie stron. Kapitanami są Corluka i Gunnarson.

• Obie "jedenastki" już są na murawie. Pora więc na hymny.

• Jak już wspomniałem, w czołówce grupy I są Chorwaci i Islandczycy, którzy zgromadzili po 7 punktów. Gospodarze najpierw zremisowali z Turcją 1:1, potem rozbili Kosowo aż 6:0 a ostatnio skromnie ograła Finlandię.

Z kolei goście eliminacje również zaczęli od podziału punktów z Ukrainą (1:1), by potem ogrywać Finlandię (3:2) i Turcję (2:0).

• Rezerwowi Chorwacji: Ivan Vargić, Lovre Kalinić - Marin Leovac, Matej Mitrović, Andrej Kramarić, Luka Modrić, Tin Jedvaj, Duje Cop, Marko Rog, Ante Corić, Filip Bradarić.

• Rezerwowi Islandii: Ogmundur Kristinsson, Ingvar Jonsson - Aaron Elis Thardarson, Holmar Eyjofsson, Svenir Ingason, Vidar Orn Kjartansson, Amor Marason, Olafur Skulason, Runar Mar Sigurjonsson, Elias Mar Omarsson, Amor Ingvi Trautasson, Ari Skulason.

• Na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko.

• Po wczorajszych emocjach związanych z meczem Biało-czerwonych w Bukareszcie czekają nas kolejne mecze w ramach eliminacji do MŚ w Rosji. Za 20 minut hit grupy I, w której liderująca Chorwacja zmierzy się z drugą w tabeli Islandią. Oba zespoły mają na koncie po 7 punktów.