Chorwacja

1

Włochy

1

• W gwoli uzupełnienia jeszcze wyniki z innych dzisiejszych meczów grupy H. Bułgaria pokonała Maltę 1:0, a Azerbejdżan niespodziewanie zremisował z Norwegią 0:0. Tym samym Norwegowie nie wykorzystali szansy na zrównanie się punktami z drugimi Włochami, a do tego na dystans dwóch punktów zbliżyli się do nich czwarci Bułgarzy. Azerbejdżan piąty, Malta szósta.

• Spotkanie zakończyło się podziałem punktów, które spowodowało zachowanie status quo na czele tabeli grupy H. Chorwaci wciąż dwa punkty przed Włochami. Jedni i drudzy mieli szansę, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Mario Mandżukiciowi jeszcze długo wobec takiego rozstrzygnięcia będzie się śnił niewykorzystany rzut karny. Pierwsza połowa dla Chorwatów, druga dla Włochów. Mecz mógł się podobać, nie brakowało walki. Zwłaszcza pierwsze 45 minut były bardzo atrakcyjne, drugie już nieco mniej, bo były momenty, że wiało z boiska sporą nudą. Ten wynik wydaje się być sprawiedliwym i nie krzywdzącym ani Włochów, ani Chorwatów. Za uwagę dziękuje Marcin Juszczyk. Dobranoc!

• Koniec meczu. Chorwacja remisuje z Włochami i Antonio Conte nadal jest niepokonany jako selekcjoner reprezentacji z Półwyspu Apenińskiego.

• Sędzia doliczył dwie minuty. Leskovic za Kovacicia na ostatnie kilkadziesiąt sekund.

• Bezsensowny faul Srny w środku pola na Marchisio i Chorwat został ukarany żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną.

• Druga połowa dla Włochów, ale swojej przewagi nie potrafili udokumentować bramką.

• Kovacić ukarany żółtą kartką.

• Rebić ostro zaatakował De Sciglio w środku pola i słusznie zostać ukarany żółtą kartką.

• Vida chciał zgrać piłkę głową do Subasicia, ale zrobił to tak nieudolnie, że będzie rzut rożny dla Włochów...

• Perisić wyłożył piłkę na czternasty metr Rakiticiowi, ale piłka po jego uderzeniu poszybowała nad poprzeczką i Sirigu odetchnął z ulgą.

• Ranochia za El Shaarawayego.

• Perisić oddał atomowy strzał z ok. 25 metrów, ale minął on prawy słupek bramki Włochów.

• Ostatnie kilkanaście minut pod dyktando Włochów, ale Chorwaci nie zamierzają składać broni i próbują jeszcze coś zdziałać w ofensywie, ale na razie bez pożądanych efektów.

• Vrsajlko zmienia Pranjicia.

• Marchisio ukarany żółtym kartonikiem za faul.

• Piłka została zagrana ze skrzydła w pole karne, El Shaaraway wyłożył futbolówkę na szesnastkę Parolo, ale ten uderzył tak jakby nie jadł dzisiaj śniadanie, a do tego w środek bramki i Subasić nie miał problemów z interwencją.

• Candreva zagrał piłkę wsteczna przed pole karne do Pirlo, ten przełożył ją sobie na prawą nogę i huknął potężnie, ale nieznacznie chybił.

• Teraz dużo gry w środku pola, ani Włosi, ani Chorwaci nie kwapią się do odważniejszych ataków.

• Drużyny sprawiają teraz wrażenie jakby aktualny rezultat - remis 1:1, satysfakcjonował obie strony.

• Brozović zamykał akcję Chorwatów, ale uderzał mocno niecelnie. W ripoście Włosi dośrodkowali piłkę z prawej strony w obręb szesnastki, ale El Shaaraway główkował mocno niecelnie.

• Druga połowa nie jest póki co tak atrakcyjna jak pierwsza.

• Rebić przegrał pojedynek na skrzydle z Darmianem.

• Rozgrzewa się coraz bardziej intensywnie Sansone.

• Leży na boisku Pranjić, któremu jest już udzielana pomoc medyczna.

• Żółta kartka dla Srny za dyskusję.

• Srna egzekwował rzut wolny po faulu na Rakiticiu, ale trafił w mur.

• Parolo przewał kontrę Chorwatów, faulując Rakiticia, za co obejrzał żółtą kartkę,

• Chorwaci obecnie nie stosują wysokiego pressingu jak to miało miejsce kilka razy w pierwszej połowie i czekają na Włochów na włąsnej połowie.

• Kontra Chorwatów. Rebić zagrywał po ziemi w okolice piątego metra do Mandżukicia, ale napastnik Atletico Madryt został uprzedzony przez Sirigu, dla którego była to pierwsza interwencja.

• Antonio Conte wykorzystał już dwie zmiany i jego pole manewru jest już bardzo ograniczone.

• Zmiana także w Chorwacji. Rebić zmienia Olicia

• Włosi rozpoczynają drugą odsłonę spotkania.

• Sirigu zmienia kontuzjowanego Buffona, który ma problemy z kolanem.

• Chorwaci już na boisku, Włosi już wychodzą z szatni na murawę.

• W pozostałych meczach grupy H: Norwegia - Azerbejdżan i Malta - Bułgaria, do przerwy bezbramkowe remisy.

• Pierwsze 25-30 minut pod dyktando Chorwatów, ale z czasem do głosu zaczęli dochodzić Włosi, którzy w kilku sytuacjach pokazali pazur i po wyrównanie, mieli również szansę wyjść na prowadzenie. Czekamy z niecierpliwością na drugą połowę!

• Martin Atkinson odgwizduje koniec pierwszej połowy. Włochy - Chorwacja 1:1.

• Sędzia doliczył trzy minuty.

• Pirlo zagrał idealną piłkę do Pelle i jego strzał z bliskiej odległości paruje na róg Subasić!

• Rakitić z strzela dystansu, ale piłkę pewnie chwyta Buffon.

• Żółtą kartką ukarany Olić za faul.

• Kolejny rzut wolny dla Włochów. Centra Pirlo. Czyhał na piłkę Bonucci, ale minął się z nią.

• Brozović miał dobrą okazję, aby zacentrować, ale dwukrotnie potknął się i piłka opuściła plac gry.

• Chorwaci budują atak pozycyjny.

• Mandżukić za zagranie ręką w polu karnym został dodatkowo ukarany żółtą kartką

• Candreva podcinką, w stylu Panenki, pokonał Subasicia, który zupełnie nie wyczuł intencji egzekutora.

• 1:1! Candreva!

• Dośrodkowanie Pirlo w pole karne, Mandżukić zagrał ręką i rzut karny!

• Rakitić zaatakował wślizgiem De Sciglio i rzut wolny dla Włochów.

• Marchisio zagrał do linii końcowej do Pelle, ten wycofał piłkę na jedenasty metr do El Shaarawyego, ale jego uderzenie bez problemów złapał Subasić! Najlepsza akcja Włochów oprócz tej, po której padła bramka ze spalonego.

• Chorwacja jest póki co dziś zespołem lepszym i prowadzi w pełni zasłużenie. Włosi szukają szans na wyrównanie, ale ich ataki są bardzo często chaotyczne lub pozbawione elementu zaskoczenia.

• Niepewna interwencja Subasicia po centrze z rzutu rożnego Pirlo.

• De Sciglio zmienia kontuzjowanego De Silvestriego.

• Ucierpiał de Silvestri. Udzielana jest mu pomoc, ale nie będzie mógł kontynuować gry. Za niego wejdzie de Sciglio.

• Zmieszanie w polu karnym Chorwatów, ale sędzia przewał grę.

• Perisić zagra piłkę wzdłuż bramki, ale nie sięgnął piłki Olić. Mogło być 2:0.

• Kolejna centra Pirlo z wolnego w pole karne, ale Chorwaci zażegnali niebezpieczeństwo.

• Teraz inicjatywę próbują przejąć Włosi.

• Pirlo zacentrował, Pelle uderzył głową, ale bardzo źle i piłka znalazła się w rękach Subasicia.

• Rzut wolny dla Włochów, sfaulowany Graziano Pelle.

• Chorwaci teraz spokojnie rozgrywają piłkę po objęciu prowadzenia.

• Błyskawiczna i skuteczna kontra Chorwatów. Rakitić zagrał na piąty metr do Mandżukicia,a ten zrehabilitował się za niewykorzystane wapno!

• Buffon ukarany żółtą kartkę za dyskusję z sędzią po stracie bramki.

• 1:0 dla Chorwacji!

• Candreva zagrał w pole karne, a El Shaarawy wpakował piłkę do siatki, ale był spalony.

• Buffon wyczuł intencje Mandżukicia i obronił rzut karny!

• Rzut karny dla Chorwatów. Astori faulował Srnę.

• Prosta strata piłki przez Włochów

• Chorwaci przy piłce, prawie wszyscy Włosi ustawieni na własnej połowie.

• Chorwaci próbują przejąć kontrolę w środku pola

• Rozpoczęli!

• Żaden z Chorwatów nie jest zagrożony pauzą w następnym spotkaniu, z kolei wśród Włochów żółtą kartkę na koncie ma Darmian.

• Już po hymnach narodowych, przywitanie obu ekip, a za chwilę losowanie.

• Czas na hymny obu państw.

• Włosi i Chorwaci wychodzą na murawę stadionu w Splicie!

• Już za chwilę obie jedenastki pojawią się na boisku, na razie z tunelu wychodzą rezerwowi.

• Dzisiejsze zawody poprowadzi Martin Atkinson z Anglii

• Stadion w Splicie nie jest szczęśliwy dla Chorwatów. Grali na nim dziesięć razy i wygrali tylko raz, z Gruzją 2:1.

• Dziś niestety mecz odbędzie się bez udziału publiczności. Jest to kara za niewłaściwe zachowanie kibiców podczas marcowego meczu z Norwegią. Wielka szkoda...

• W ostatnią niedzielę Chorwaci rozegrali mecz towarzyski z grupowym rywalem Polski w eliminacjach do ME Gibraltarem. Niespodzianki nie było. Podopieczni Niko Kovaca wygrali pewnie 4:0, a mogli zdecydowanie wyżej.

• W poprzedniej eliminacyjnej kolejce, Włochy nieoczekiwanie zremisowały 2:2 z Bułgarią na wyjeździe, z kolei Chorwacja rozbiła przed własną publicznością 5:1 Norwegię.

• Pierwszy pojedynek pomiędzy obydwiema reprezentacjami w tych eliminacjach, rozegrany w listopadzie w Mediolanie na San Siro, zakończył się remisem 1:1. To jedyna strata punktów przez Chorwatów w tych eliminacjach.

• Chorwaci to bardzo niewygodny rywal dla Włochów. Na osiem dotychczasowych spotkań, trzy razy wygrywali Chorwaci, cztery razy padał remis, a tylko jeden jedyny raz wygrała Italia. Miało to miejsce stosunkowo dawno, bo... 5 kwietnia 1942 roku. Włosi wygrali wówczas 4:0. Czy dziś zakończą tą serię?

• Jeśli wygrają Chorwaci, będą już na ostatniej drodze ku Euro 2016, zaś dla Włochów ta porażka może oznaczać nie tylko zwiększenie straty do dzisiejszych rywali, ale i utratę pozycji wicelidera, jeżeli Norwegia pokona Azerbejdżan. W przypadku wygranej "Squadra Azzura", wskoczy ona na pierwszą pozycję.

• Selekcjoner reprezentacji Włoch Antonio Conte nie może dziś skorzystać z Giorgio Chielliniego, Andrei Barzaliego i Simone Zazy. Z kolei trener Chorwatów Niko Kovac nie może dziś wystawić do gry Vedrjana Corluki, Dejana Lovrena i jednej z największych gwiazd chorwackiej piłki Luki Modricia.

• Po lewej stronie dostępne są już składy w jakich wystąpią obie drużyny. Na boisku zobaczymy piątkę zawodników, którzy w sobotę grali w finale Ligi Mistrzów. Są to: Ivan Rakitić (Chorwacja/FC Barcelona), Gianluigi Buffon, Claudio Marchisio, Leonardo Bonucci i Andrea Pirlo (wszyscy Włochy/Juventus Turyn)

• W tabeli grupy H przewodzi Chorwacja z dorobkiem trzynastu punktów. Drugie Włochy mają jedenaście punktów, trzecia Norwegia dziewięć, czwarta Bułgaria pięć, piąty Azerbejdżan trzy, a zamykająca stawkę Malta jeden. Zatem stawką dzisiejszego pojedynku chorwacko-włoskiego jest fotel lidera.

• Witamy! O godzinie 20:45 na stadionie w Splicie rozpocznie się jeden z ciekawszych meczów 6.kolejki eliminacji Mistrzostw Europy. Chorwacja podejmie Włochy. Zapowiada się interesujący pojedynek!